islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty20%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty7%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty7%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty7%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty7%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty7%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty7%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty37%Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Empty
MesazhTitulli: Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!   Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! EmptyTue 27 Dec 2011 - 9:59

Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! Peppiatt-264x90Vazhdon drama e skandaleve të medias perëndimore kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Javë më parë, gazetari i së përditshmes me tirazhin më të madh në Angli “Daily Star”, në një letër të publikuar në gazetën “The Guardian” njoftonte dorëheqjen e tij nga gazeta për shkak se ishte lodhur nga shpifja dhe sajimi i lajmeve kundër fesë islame dhe myslimanëve.

Richard Peppiatt në letrën e tij theksonte se nuk dëshironte më që të sajojë lajme kundër myslimanëve dhe kritikonte ashpër drejtuesit e gazetës “Daily Star”. Ai bëri të njohur se në gazetë lajmet e publikuara në lidhje me myslimanët nuk kanë patur të bënin me realitetin dhe kanë qenë krijim i fantazisë së njerëzve si unë dhe gazetarëve të tjerë.

Gazetari britanik është marrë në pyetje nga Komisioni kombëtar për hulumtim të medias dhe ka pranuar se lajmet që publikohen për Islamin dhe myslimanët janë sajim dhe shpifje dhe qëndrojnë larg realitetit, raportoi portali Presheva.

Kjo është goditja e dytë më e madhe ndaj mjeteve të komunikimit masiv në ishullit pas skandaleve të përgjimit nga kompania Murdoch.

Duke iu përgjigjur pyetjes se pse nuk je ankuar për këtë? ai tha se ata që ankoheshin, largoheshin menjëherë nga puna duke përjetuar një situatë delikate në aspektin personal dhe profesional.

“Kohë më parë një gazetare u ankua për lajmet kundër myslimanëve dhe më pas ‘ia nxinë jetën asaj’, kështu që për dy javë rresht atë e detyruan të sajonte lajme kundër myslimanëve derisa më në fund u detyrua të japë dorëheqje nga gazeta”, i tha Richard Peppiatt komisionit.

Ai shtoi se për fat të keq kjo gjendje e ka vrarë në ndërgjegje duke e detyruar të dorëhiqet dhe të bëjë divorc për pak kohë me profesionin e tij të dashur. /Drita Islame/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Gazetari anglez Richard Peppiatti: Jam lodhur nga shpifjet për myslimanët!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: