islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty20%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty7%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty7%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty7%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty7%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty7%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty7%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty37%Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
MesazhTitulli: Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?   Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 27 Jan 2012 - 1:07

Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? 310771_10150315405505518_158029920517_8591777_628163356_n
Sakrifica e NËNËS!

Në Japoni, pasi që kishte ndodhur një tërmet, ekipet e shpëtimit shkojnë për te shikuar te mbijetuarit, dhe në një prej këtyre shtëpive te rrënuara e vërejnë një grua në një pozite interesante sikur diçka po e mbante ne duar por e cila tashme kishte vdekur. Duke dashtë për të vazhduar rrugën dhe për te shikuar ne shtëpitë tjera për të parë a ka të mbijetuar tjerë, njëri prej anëtareve te ekipit shpëtimit e vëren nga një vrimë ku e kishin shikuar gruan e vdekur se ishte edhe një fëmijë i vogël me të. Ekipet e shpëtimit menjëherë fillojnë punën për t'i nxjerrë nga ajo gërmadhë dhe e vërejnë një bebe 3 muajsh e mbështjellur me batanije me lule e cila ende ishte gjallë nën përqafimin e nënës së vet dhe i cili po flinte. Në batanije e gjejnë edhe një telefon në të cilin nena e kishte shkruar një mesazh dhe ne ekranin e tij shkruante

- "Nëse ke shpëtuar, Mos harro se shume te kam dashur - Nëna jote"!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? Empty
MesazhTitulli: Re: Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?   Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? EmptyFri 27 Jan 2012 - 1:14

Allahu Ekber,Subhanallah, kjo ngjarje me ka lene pa fjale vertete dashuria e nenes nuk krahasohet me asgje ne kete bote.Allahu te shperbelft vlla per kete lajm.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Sakrifica e NËNËS! shikone foton pastaj pergjigjuni?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Gruaja edukatore-
Kërce tek: