islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Rruga e besimit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Rruga e besimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Rruga e besimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Rruga e besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Rruga e besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Rruga e besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Rruga e besimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Rruga e besimit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Rruga e besimit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Rruga e besimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Rruga e besimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Rruga e besimit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Rruga e besimit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Rruga e besimit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Rruga e besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Rruga e besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Rruga e besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Rruga e besimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Rruga e besimit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Rruga e besimit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Rruga e besimit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Rruga e besimit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Rruga e besimit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Rruga e besimit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Rruga e besimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Rruga e besimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Rruga e besimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Rruga e besimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Rruga e besimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Rruga e besimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Rruga e besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Rruga e besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Rruga e besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Rruga e besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Rruga e besimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Rruga e besimit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Rruga e besimit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Rruga e besimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Rruga e besimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Rruga e besimit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Rruga e besimit Empty20%Rruga e besimit Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Rruga e besimit Empty7%Rruga e besimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Rruga e besimit Empty7%Rruga e besimit Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Rruga e besimit Empty7%Rruga e besimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Rruga e besimit Empty7%Rruga e besimit Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Rruga e besimit Empty7%Rruga e besimit Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Rruga e besimit Empty7%Rruga e besimit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Rruga e besimit Empty37%Rruga e besimit Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Rruga e besimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptySun 19 Feb 2012 - 14:50

All-llahu xh.sh.dergoi shume pejgambere per te na udhezua ne rruge te drejte.A duhet ne te paguajme dike vetem per te pranuar islamin?.Jo,ne nuk kemi nevoje per kete kush deshiron te besoje le te besoje kush nuk deshiron per te eshte zjarri i xhehnemit.Zoti im eshte Zoti yt eshte Zoti i gjithe atyre qe besojne nje Zot. Es selamu Alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptySun 19 Feb 2012 - 14:53

Es-selamu alejkum një herit mirë se erdhët në foruim dhahst Allahu që të kemi dobi nga postimet e ndërsjellta apstaj Allahu xh.sh ju shpërbelft për postimin po deshta me e dit a e keni hapur për diskutim sepse nuk e kuptova temën dhe pyetjen po e kishi shkrujtur në rubrikën diskutime islame???

Allahu ju shperbleft per postimin.
Rruga e besimit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptySun 19 Feb 2012 - 14:56

Admin shkruajti:

Es-selamu alejkum një herit mirë se erdhët në foruim dhahst Allahu që të kemi dobi nga postimet e ndërsjellta apstaj Allahu xh.sh ju shpërbelft për postimin po deshta me e dit a e keni hapur për diskutim sepse nuk e kuptova temën dhe pyetjen po e kishi shkrujtur në rubrikën diskutime islame???
me falni por kam harruar fjalekalimin e love islam kam hapur nje te re dhe vendosa te shkruaj nje postim pyetje qe ia bera vetes selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptyMon 26 Mar 2012 - 23:03

Allahu ju shperblefte per temen motrushe ,

Cito :
A duhet ne te paguajme dike vetem per te pranuar islamin?

Jo! Pse te paguajme ose te na paguan qe te besojme ne tek Allahu, ketu meqe jemi ke tema e diskutimeve tani mund te jem dhe gabim po jemi ktu per ta sqaruar ... Un se kam te qart cfar dmth kan ato qe e quajne veten '' Muxhahedin'' dhe disa te tjere thone qe i pagujan per kete pune ... tani keto jan te paguar qe te shtyn njer ne fen apo per te prish fen ...?! O vellezer te dashure kur ta besh nje pune bene per Allah per hire te Allahut ... Qafiri estakfirulla eshte goxha zor per t'ja treguar rrugen e vertete se ato i ka mund injoranca ....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Rruga e besimit X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit EmptyThu 14 Mar 2013 - 13:55

rruga e besimit Rruga e besimit 61460 kur allahu te zgjedh dhe te ndricon zemren me islam... por nuk e di per ju vellezer dhe motra e keni te lehte rrugen e besimit? iu ngacmojne iu veshtirsojne kete rruge te drejte? do te doja te dija mendimin rreth kesaj tuaj antare te nderuar por jo vetem? une per vete mund te them pothuajse ka 4 vite qe kam fillu namazin Rruga e besimit 61460 por e kam pas shume te veshtire... shume munduse... shume lufte... te eci gjate kesaj rruge e ngacmuar nga njerzit pse jo edhe nga xhinet te cilat kan qen te tipit pse falesh? kot je ka falesh! fill do ta lesh! vish rroba te bukura estrevagante dukesh si plake! nuk kam mbules por mundohem sa te mundem! edhe kur e flet nje fjale te thon ty nuk te lejohet te flasesh keshtu ti falesh gjithmon kjo fraze o zot i madh! te eshte imponuar feja me thon! ti ke per ta len subhanallah... estagfirullahe. ndonje her mendoj qe nuk kan pune tjeter vec te merren me mua te me kritikojne! thon 3 miljard nuk besojne a vec muslimanet 1 miljard jan te mire ! ndersa tjeter shprehjet je cmend, je hutue, je ber budalle!keto jane vec pak fraza nder te cilat mi bejne. por Rruga e besimit 61460 qe Allahu me ka dhen shume durim, iman, udhezim dhe me forcon dhe me mban te qendrushem ne rrugen e tij... po te themi dite e nate Rruga e besimit 61460 nuk mundemi ta falenderojme Allahun aq sa duhet per miresit e tij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Rruga e besimit Empty
MesazhTitulli: Re: Rruga e besimit   Rruga e besimit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rruga e besimit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: