islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 26 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty20%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty7%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty7%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty7%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty7%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty7%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty7%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty37%NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Empty
MesazhTitulli: NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT   NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT EmptyThu 10 May 2012 - 16:50

NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT F1_10protmaq1336643809

NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT

Në Maqedoni për nesër janë paralajmëruar protesta të vetorganizuara të ndara nga shqiptarët dhe të shtunën nga maqedonasit, informon INA.

Protestat po organizohen përmes rrjeteve sociale, ku siç paralajmërohet të premten do të mbahen protesta të shqiptarëve në të gjitha qytetet e Maqedonisë Veriperëndimore me moton “Stop rasteve të montuara”.

Protestat që thirren përmes njoftimeve sidomos nga facebook, tashmë kanë marrë jehonën e tyre dhe se janë publikuar edhe oraret e mbajtjes së tyre në Shkup, Tetovë, Gostivar, Kumanovë, Strugë, Dibër, Kërçovë, etj.

Ndërkohë, thirrje për protesta janë bërë edhe nga rrjete sociale maqedonase. Në një nga thirrjet që ka marrë mbështetje masive është ajo e një grupi të ashtuquajtur “Protesta para qeverisë”, ku thirren qytetarët për të protestuar të shtunën para Qeverisë. Sipas mesazheve të bëra ky organizim do të jetë në formën e kundërprotestës kundër shqiptarëve. Në këtë profil interneti virutal nuk kanë shpëtuar fyerjet e rënda antishqiptare dhe antifetare.

Ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska deklaroi se po ndjekë të gjitha porositë në internet lidhur me organizimin e protestave të paralajmëruara.

“MPB po ndjek këto porosi dhe gjuha që përdoret në ato portale është e pahijshme. Si institucione përgjegjëse do të ndërmarrin të gjitha masat për të mbrojtur sundimin e së drejtës. Do të reagojmë ndaj çdokujt që do të shkelë rendin dhe ligjin”, ka theksuar ministrja Jankullovska. Protestat deri tani nuk janë mbështetur nga asnjë parti politike, por ato janë vetorganizuar. /koha

Allahu ju shperbleft per postimin.
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
NESËR NË MAQEDONI PROTESTOJNË SHQIPTARËT, TË SHTUNËN MAQEDONASIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: