islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
75 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 75 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty96%Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty0%Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty0%Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty0%Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty1%Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty2%Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip Empty
02062012
MesazhTronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip

Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip F.0602124859179_m
Babai nuk më do, ai më rreh, më gjuan me rrip dhe nuk më lejon të shkoj në shkollë. Kështu e fillon rrëfimin e saj 13-vjeçarja S., e cila jeton në një fshat të Shqipërisë së veriut.

E pashpresë dhe e dëshpëruar, ajo ka mundur të gjejë mbështetje tek Linja e Këshillimit për Fëmijë, atje ku jemi njohur me rastin e saj. Fillimisht telefononte, por nuk gjente guximin për të folur.

Ashtu si tregon edhe këshilluesja e telefonatës, në fillim dëgjohej vetëm një frymëmarrje e rëndë e pak më vonë, aty-këtu, një zë i humbur. Dëshira për të shprehur ato që ndiente, transmetohej që prej telefonit, ndërsa frika e ndrojtja nuk e linin të vazhdonte.

Asnjëherë nuk kishte folur copëza nga jeta e saj me njerëz të tjerë, ndërsa mbante në shpirt “urrejtjen” e të atit.

Me telefonata të njëpasnjëshme, ndërsa koha kalonte, afeksioni e dëshira për të folur shtohej dita- ditës. Fillimisht, 13–vjeçarja arriti të artikulonte të dhënat e saj kryesore: ku jetonte, me kë ndante gjërat e përditshme e më pas “tragjedinë” e jetës së saj.

Prindërit e saj kanë një diferencë prej 22 vitesh me njëri–tjetrin, shkruan “Gazeta Shqiptare”, ndërkohë që vetë vogëlushja ka dy vëllezër më të vegjël, për të cilët kujdeset gjatë gjithë kohës.

“Babai nuk më ka dashur asnjëherë. Qysh e vogël mbaj mend që më mbante larg. Ai do vetëm vëllezërit e mi dhe me mua nuk është kurrë i kënaqur. Bëj gjithë punët e shtëpisë, sepse mami punon gjatë gjithë ditës. Babai ka qenë tre herë i martuar dhe ai nuk do askënd. Edhe nënën e tij e ka rrahur. Me mamin dhe me mua bën të njëjtën gjë. Më rreh kur mami nuk është në shtëpi, më gjuan me çdo gjë që ka në dorë: me këpucë, rrip dhe me sende të tjera. Kam njolla të zeza në trup, dhe për këtë arsye kemi shkuar edhe në polici. Por, ata e kanë mbajtur disa ditë dhe ai sërish është kthyer në shtëpi”, shpjegon vogëlushja.

S. rrëfen edhe përpjekjet që ka bërë për të qenë e dashur dhe e mbështetur nga babai, por sipas saj, këto përpjekje janë të kota. Andaj, ka vite që ndjen vetëm urrejtje dhe largësi për babanë e saj. Ndonjëherë ndihet fajtore, por nuk di çfarë duhet të bëjë që këto gjëra të mos ndodhin në familjen e saj. Do donte dhe ka menduar t’i japë fund jetës (veprim të cilin vetëm e ka menduar, por asnjëherë nuk ka tentuar ta kryejë). Ka momente kur mendon që është bukur të jetosh dhe ka momente që e mbyt trishtimi dhe mendon të kundërtën...

Ndodh që babai të mos ketë kontakt fare me të dhe kjo e bën të ndihet më mirë sesa kur ai është në shtëpi. Për vëllezërit e saj ka rol prindi: i ushqen, i vesh, pastron shtëpinë dhe punon gjatë gjithë ditës. 13 vjeçarja S. ka edhe shoqe, por nuk ka kohë pothuajse asnjëherë të luajë dhe të shijojë fëmijërinë.

Shpreh dashuri shumë të madhe për vëllezërit dhe për nënën, e ndoshta kjo është ajo që i jep shpresë e që e çon përpara në jetë. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip :: Komentet

No Comment.
 

Tronditëse: Babai më urren, më rreh me rrip

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» Njerëzit që i do dhe ata që i urren Allahu
» SHBA, nëna rreh për vdekje djalin 1-vjeçar
» •...Rrëfime Tronditëse...•
» Djali dhe Babai
» Letra e një babai per djalin e tij…

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: