islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
51 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 51 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty96%ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty0%ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty0%ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty0%ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty1%ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty2%ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 ikuj Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet Empty
13022013
Mesazhikuj Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet

ikuj  Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet U186u211Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet

Ky dokumentar eshte historia e gazetarit izraelit, i cili per tri dekada nuk ka bere gje tjeter, vecse ka shkruar te verteten per popullin e shtypur palestinez. perderisa bashkekombasit e tij e quajne tradhetar, ai thote se ka vetem nje pasion: Te verteten

E mërkure 13 Shkurt 2013 20:04 Gideon Levy është dikush që ngjallë emocione të forta, posa të shikosh shkrimet e tij. Shkrimtari dhe gazetari, gjatë tri dekadave të fundit, ka raportuar rregullisht në territoret e pushtuara palestineze, duke e përshkruar atë që ai e sheh - haptas dhe pa propagandë. Për disa izraelitë, ai shihet si një trim i së vërtetës. Por shumë të tjerë e dënojnë atë si një propagandist për Hamasin. Kolumna e tij që e shkruan në gazetën Haaretz është, ndoshta, një prej më të urryerave në Izrael. "Kur unë iu bashkova gazetës Haaretz, kam filluar të vizitoj territoret e okupuara", thotë Levy. "Unë e kuptova menjëherë se kjo ishte ajo që doja të bëja, për të kuptuar brutalitetin dhe sjelljet çnjerëzore të pushtimit izraelit". "Unë u motivova nga tri gjëra: E para: Shteti i Izraelit mundohet të krijojë drama. E dyta, historitë e vuajtjeve të palestinezëve nuk paraqiten në media, dhe e treta, dëshiroja që jeta ime të kishte një mision – të vërtetën. , Unë u angazhova për ti njoftuar me realitetin lexuesit izraelit të cilët duan të dinë se çfarë me të vërtetë ndodh atje. " Gjatë 30 viteve, Levy kanë hedhur dritë mbi realitetet e palestinezëve që ballafaqohen me problemet e tyre të përditshme. Një nga raportet e tij të mëparshme, "Vdekja e një fëmije në vitin 1996, tregoi një incident që përfshin familjen Ebu Dahouk Ata ishin ndaluar në një postbllok në rrugën e tyre në një spital. Ushtarët izraelitë e vonuan familjen, duke e ditur se aty ndodhej gruaja shtatzënë e cila po shkonte në spital për të lindur fëmijën. Ajo lindi fëmijën e saj në pjesën e prapme të makinës, e mori në dorë, dhe kaloi 2 kilometra me të në dorë. Duke e mbështjellë me rrobat e saj beben e saj të dobët, rruga për në spital dukej shumë e gjatë. Bebeja që ajo e quajti Jusuf, vdiq pas dy ditësh në spital. Pasi Gideon Levy e investigoi ngjarjen, ai shkroi në kolumnen e tij: "Kush dreqin janë ata ushtarë të cilët panë një grua duke qenë në dhimbje të lindjes dhe nuk e liruan të shkojë në spital? Kush janë ata ushtarë që e detyrojnë një grua me beben e porsalindur të ecin dy kilometra që të arrijë deri të spitali? Raportet e Levyt kanë shkruar për vrasjen e të rinjve palestinez nën akuzat se ata kanë hedhur gurë. Ai ka shkruar për mungesën e ndëshkimit të ushtarëve gjakftohtë. Ai gjithashtu kanë shkruar për jetën e vështirë të fshatarëve palestinez, të cilët jetojnë nën pemët e ullirit, pasi gjithçka që kishin pasur u ishte djegur përsëri e përsëri... Shumë analistë në Izrael kanë kritikuar raportimin e Levyt, duke thënë se ai dhe kolegët e tij janë përgjegjës për të përforcuar anti-semitizmin në mbarë botën. Por të tjerët e shohin Levyn si një individ i cili ka guxim dhe shkon kundër pikëpamjeve të përbashkëta të shoqërisë në të cilën ai jeton. "Historia ka dëshmuar pushtues të këqij dhe brutal. Por unë kurrë nuk kam dëgjuar për një shtet që e quan veten viktimë, dhe shkakton vazhdimisht viktima”, thotë ai. "Unë ndihem i turpëruar për atë që është duke u bërë në emrin tonë. Unë ndjehem me të vërtetë fajtorë ndaj palestinezëve. Unë mendoj se ne jemi duke bërë gjëra të tmerrshme ndaj tyre," përfundon Levy.

Gideon Levy është gazetar, shkrimtar dhe kolumnist i rregullt në të përditshmen izraelite “Haaretz”.[justify]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

ikuj Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet :: Komentet

No Comment.
 

ikuj Dokumentar i Al Jazeeras: Të biesh ndesh me parimet

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» Parimet e dobishme
» Abdel Xhelil Libia, një shtet që do të ngritet mbi parimet islame
» [Lajmet Ditore] BBC, dokumentar për diskriminimin e myslimanëve
» Video DOKUMENTAR - Muhamedi (s.a.v.s)
» Kurthat e Magjistarit (Film Dokumentar)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: