islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty96%Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty0%Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty0%Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty0%Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty1%Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty2%Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
MesazhTitulli: Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit   Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptySun 7 Jul 2013 - 20:17

 Eselamu alejkum te nderuar antare/e vizitore te nderuar te Forumit islamieshtedrit me rastin e ardhjes se muajt me te zgjedhur,Muajt te Kur'anit,Muajt te faljes,muajt te rahmetit bereqetit,solidaritetit.Shfrytezojm rastin tua bejne perhajr kete muaj juve dhe gjithe muslimanve ne mbar ruzullin tokesore.Edhe pse ky muaj ka ardhur në nxeftësi ne e presim me knaqësi dhe dashuri. Le te jete ky muaj i bereqetit,bashkimit,dashuris,ndihmes reciproke.Allahu ju dhasht shendet dhe lumturi ne jete juve dhe familjeve tuaja si dhe ua lehtesoft keto dite te nxehta dhe ua kompenzoft me ujrat e keutherit dhe Xhenetin Er-rejan.Si dhe vllezerve ne lufte si ne Paledtin,Siri e ku do qoft Allahu ua dhasht lirin per hater te ketij muaji.

[Only admins are allowed to see this image]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
MesazhTitulli: Re: Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit   Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyTue 9 Jul 2013 - 0:11

Allahu ua lehyesoft agjerimin,ua shtoft Durimin ya shumfishoft shperblimin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
MesazhTitulli: Re: Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit   Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit EmptyTue 9 Jul 2013 - 21:21

Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu. 
 Te gjithe Muslimaneve  ne bote , uroj kete muaj agjerimi ,,Allahu jav lehtesofte dhe ju shtofte durimin.
 Mir se erdhe o i bekuari Ramazan,,,
 Mir se erdhe o i bekuari Ramazan,,,
 Mir se erdhe o i bekuari Ramazan,,.
[Only admins are allowed to see this image]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty
MesazhTitulli: Re: Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit   Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mesazh Urimi nga Stafi i Forumit me rastin e ardhjes së muajt më të dashur Muajt të Ramazanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimet e Ramazanit-
Kërce tek: