islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty20%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty7%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty7%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty7%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty7%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty7%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty7%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty37%NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR ..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
MesazhTitulli: NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR ..   NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptyFri 27 Jun 2014 - 22:47

Eselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu te nderuar antar te Forumit Islami Eshte drite ..si dhe ju vizitor te forumit ju uroj nga zemra fillimin e muajit te bekuar te Ramazanit ne emerin tim dhe ne emer te te gjith stafit te forumit ...Paqja dhe begatia qofshin mbi ju, mbi familjet tuaja dhe mbi te afermit e juj....All-llahu xh.sh ua pranoft te gjitha ibadetet ,duate dhe te gjitha veprat e mira ne kte muaj te Shenjt dhe inshaaAll-llah All-llahu na pastron nga mekatet e vogla dhe te medha ,nga mekatet qe i dijme dhe qe nuk i dijme ne kte Muaj ...Lusim All-llahun xh.sh qe ne kte muaj te bekuar me meshiren e vet te fali cdo besimtar muslman e muslimane ...qe ne kte muaj te shenjt te leshoj furnizim dhe tu ndihmoj te gjith skamnoreve ..dhe te ndihmoje dhe te mbroje te gjith muslimanet kudo ne bote ...All-llahu xh.sh i ndihmoft dhe ua lehtesoft gjendjen vellezerve dhe motrave tane ne Siri dhe Irak ..dhe kudo ne bote qe jane duke u vrar ..AMIN ..Pra na qoft per hjar ky muaj i bekuar ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
MesazhTitulli: Re: NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR ..   NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySat 28 Jun 2014 - 1:02

Urime Muaji i Bekuar i Ramazanit.

Uroj qe ky Muaj i Shenjte i Ramazanit te jete muaji me i lumtur qe keni pasur ndonjehere...

Lus Zotin qe te na pranoj duat dhe veprat tona te na i fal gabimet tona... 

Ramazani eshte muaji i Kur’anit, i adhurimit, i arsimit, i meshires, muaji i edukates dhe pendimit. Ramazani eshte muaji i Kur’anit i cili eshte ilaq sherues dhe meshire per besimtaret, po ashtu edhe agjerimi si obligim i kushtetutes supreme si pjes e programit te All-llahut xh.sh. eshte ilaq sherues trupor e shpirteror. Mos te harrojme se drita e Kur’anit Famelarte shkelqen edhe sot ne te njejtin intensitet si para 14 shekujve duke freskuar dhe pasuruar, zemrat dhe shpirtat e besimtarve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
MesazhTitulli: Re: NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR ..   NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. EmptySat 28 Jun 2014 - 1:06

Gjithashtu urime dhe përgëzime edhe nga unë si dhe nga stafi i forumit shfrytëzoj rastin që tua bëj për hajr këtë muaj të bekuar, mysafirin tonë të rallë, mretin e gjith muajve,Muajn e vlerave dhe shpërblimeve,sakrificave dhe gëzimeve.
Përhajr ju qoft të gjithve...Dhasht Allahu xh.sh që ta presim për shum vjet.
All-llahu xh.sh agjërimin na lehtësoft dhe na pranoft,pendimet na pranoft, nga mëkatet na pastroft,të sëmurët tanë i shëroft,të vdekurit tanë i mëshiroft,imanin na forcoft.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content




NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty
MesazhTitulli: Re: NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR ..   NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR .. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NA QOFT PER HAJR ..KY MUAJ I BEKUAR ..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimet e Ramazanit-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: