islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty96%PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty0%PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty0%PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty0%PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty1%PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty2%PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. Empty
MesazhTitulli: PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>..   PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>.. EmptyMon 30 Jun 2014 - 23:09

Për nder të agjërimit të besimtarëve, (Melekët) luten për agjëruesit dhe kërkojnë falje për ta gjatë tërë kohës sa ata janë agjërueshëm. 

Pejgamberi [ alejhi selatu ues selam ] ka thënë:

“Melekët kërkojnë falje për ta derisa të bëjnë iftar.” 

[ Transmeton: Ahmedi, Bezari, Bejhekiu dhe Ebu Shejh ]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PER NDER TE AGJERIMIT...MELEKET LUTEN PER FALJE PER ATA QE AGJEROJNE..>>..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Kërce tek: