islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty96%[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty0%[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty0%[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty0%[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty1%[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty2%[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
MesazhTitulli: [zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen   [zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySat 24 Jan 2015 - 15:57

[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Pleqeria-770x470 Shkencëtarët e kanë konfirmuar se, për të qenë fundi i jetës njerëzore i natyrshëm, plakja është mënyra më e mirë. Përndryshe, çdo tentim për ta zgjatur jetën e njeriut, duke i tejkaluar kështu kufijtë, mund të ketë vetëm pasoja shumë serioze, sikur që është kanceri.
Përpos kësaj, ata thonë: “Çdo përpjekje për t’u bërë i pavdekshëm është gjë që shkon kundër natyrshmërisë.”
Ata kanë ardhur në përfundim se, edhe përkundër shpenzimeve të mëdha, të cilat janë me milirarda, për shërimin e plakjes dhe të vazhdimësisë së jetës njerëzore, eksperimentet flasin se një gjë e tillë është e padobishme.
Për këto rezultate ka folur edhe pejgamberi i Zotit, Muhammedi a.s., i cili për pleqërinë pati thënë: “Për secilën sëmundje Allahu xh.sh., ka dërguar ilaçin dhe parandalimin, përpos njërës.” “E cila është ajo sëmundje, o Dërguari i Allahut?” – pyetën sahabët. “Pleqëria” – ishte përgjigjja e Muhammedit a.s.”  (Hadithin e shëndon Imam Tirmidhiu)
Burimi:  kaheel7.com
(Islampress)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Zbulime-
Kërce tek: