islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
71 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 71 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty96%[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty0%[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty0%[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty0%[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty1%[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty2%[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? Empty
MesazhTitulli: [Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë?   [Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? EmptyFri 20 Feb 2015 - 21:57

[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë? (u84u)terorismi%20nuk%20ka%20fe Dr. Ihsan El-Fekih
Lexojuani këtë skllevërve dhe njoftoni popullin timë se unë nuk do të jem pjesmarrëse në asnjë aktakuzë edhe nëse ajo më mveshet mua.
1- Ne nuk e gjykuam krishterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë edhe pëkundër luftrave të ashpëra që ishin zhvilluar nga perëndimorët dhe për të cilat historia nuk ka dëshmuar për diç të ngjashme me to siç ishte lufta e parë botërore e cila la pas veti 7 milion të vrarë dhe 21 milin të plagosur.
2- E as që e etiketuam si terroristë edhe përkundër luftës së dytë botërore e cila pas veti la 50milion të vdekur dhe 90 milion të plagosur. E shpenzimet e të cilës kishin arritur në 37 trilion pound ndërsa një orë e kësaj lufte llogaritej se kishte koston prej 1 milon pounde.
3- Ne nuk e cilësuam kirshetrimin si terroristë edhe përkundër brutalitetit dhe egërsisë që kishin përdorur përendimoret, duke përdorur armët më të rrëzikshme gjatë historisë. Terrori shkoi aq largë saqë përdorën edhe armë bërthamore që pas veti la të vrarë 500.000 japonez. Ndikimi i kësaj bombe kishte shkuar aq largë sa që pasojat e saj vëreheshin edhe tek ata që ishin 100 mile e ndërsa shenjat e infeksioneve nga kjo armë kishin shkuar edhe më largë ato vërheshin edhe tek ata që ishin me mijra mile larg Japonisë.
4- Ne nuk e etiketuam si terroristë krishterimin edhe pse bota demokratike, është po ajo që ka mbytur në Vietnam 3.400.000 civil. Kjo kishte ndodhur në vitët e 60-ta të shekullit të kaluar dhe ky numër është prej asaj që është konfirmuar nga vetë Ministri i Mbrojtjes i asaj kohe, Robert McNamara.
5- Nuk e etiketuam si të tillë as krishterizmin e as jehudizmin e as që i cilësuam për kolonializëm edhe pse kanë shprëngulur 7 milion palestinezë nga tokat e tyre. E që kjo u bë me të vetmën arsye se gjoja janë duke e përmbushur një prej premtimeve të Telmudit dhe Bibles andaj edhe ua dhuruan jehudëve.
6- Ne nuk e cilësuam si terroristë e as që e gjykuam krishterimin edhe pse trupat amerikane detyruan me forcë ishullin Indonesian Samar të konvertohet në krishterizëm dhe ia dhanë emrin Filipine duke aluduar në Mbretin Filip II me origjinë spaniole.
7- Ne nuk etiketuam askënd edhe pse një prej gazetarëve që ishte edhe bartës i ofenzives së përgjaksëshme ndaj ishujve Samar kishte thënë: Kemi vrarë çdo fëmijë, grua, plak, burrë, të burgosur, robër e të tjerë duke filluar nga mosha 10 vjeçare e kjo pasi që besonim se myslimanët nuk ishin aspakë më të mirë dhe nuk kishin aspakë vlerë më shumë sesa një qen i tyre dhe në veçanti kur urdhëri nga gjeneral Franklini kishte ardhur në formë të prerë se ai nuk donte asnjë të gjallë, as që donte robër lufte dhe as ndonjë regjistër të shkruar. Megjithatë ne nuk akuzuam ata për terrorisëm edhe përkundër fakteve ashtu siç ata na akuzuan neve pa asnjë argument.
8- Nuk e akuzuam krishterizmin e as që e gjykuam për kolonializëm edhe pse ata kishin mbytur 80000 mysliman në ishullin Madagaskar në një ditë dhe me një goditje të vetmë, në një formë që nuk e ka parë historia dhe nuk e ka dëgjuar njëri.
9- Nuk e kemi akuzuar krishterimin edhe pse kolonizmi fashistë istalian kishte mbytur 700000 libian duke kryer kështu asgjësim të popullatës së pafajshme dhe civilëve. Ne nuk kërkuam hakmarrje pasi që feja jonë fton në falje dhe mirësjellje.
10- Ne nuk e etiketuam kirshterizmin edhe pse kolonia franceze ishte ajo që në Algjeri kishte vrarë me miliona dhe në një ditë të vetme, në një masakër të përbashkët, në qytetin Kazata të Algjerisë kishte mbytur 40000 të pafajshëm vetëm pse thonin se Zoti është Një.
11- Nuk e akuzuam për asgjë krishterimin edhe pse në luftën e Bosnies një prej gjeneralëve të Kombeve të Bashkuara kishte thënë se: Kam kaluar muaj të tërë dhe nuk kam dëgjuar asgjë tjetër përveç zërit të armëve dhe predhave, si dhe jetonin në fantazma nga kufomat e shumta por që serbët ishin ende të etur dhe ende kërkonin viktima nga gratë, fëmijët dhe pleqët boshnjak edhe pëkundër masakres së tmerrshme të Srebrenicës.
12- Ne nuk e akuzuam krishterimin edhe përkundër asaj se një prej oficerëve serb, Fustic, për gazetën gjermane Der Spiegel kishte thënë: Unë vetë kam vrarë me mija myslimanë dhe kam shkrepur zjarrë mbi qindra familje duke kërkuar asgjësimin e tyre. E kur gazetarja ia kishte rikujtuar marrëveshjet dhe traktatet ndërkombëtare që e ndalonin vrasjen e civilëve, ai ishte shprehur: Nuk gjeja mjete për transportin e tyre andaj mbytja e tyre ishte më e lehtë ashtu siç kishte bërë një prej shokëve të mi që kishte vrarë 640 mysliman. E nganjëherë ua nxjerrja sytë të zënve rob dhe nganjëherë ua thyeja duart dalëngadal derisa nuk e pranonin atë që unë doja.
13- E ndërsa këtë e vërteton, ashtu siç e vërteton edhe vetë armiqësinë e perëndimorëve ndaj islamit, vetë fjala e kryepasapit të Jugosllavisë dhe Ballkanit në përgjithësi, Sllobodan Milloshevicit, i cili kur ishte pyetur se pse po e bënte këtë ndaj myslimanëve pati thënë: Unë s’po bëjë asgjë vetëm se po e pastrojë Europën nga fundrrinat dhe pasuesit e Muhamedit.
14- Ne nuk e akuzuam krishterimin për terrorizëm edhe pse ajo që është dëshmuar me raporte ndërkombëtare rreth asaj që ka ndodhur në Srebrenicë dhe Bihac nuk është asgjë më shumë pos dy raste nga dhjetra të tjera që kishin ndodhur në Bosne. E që numri i përgjithshëm, sipas statistikave, të vrarë në Bosne arrinë në 300000 mysliman ku shumica prej tyre ishin prej grave dhe fëmijëve, e që prej tyre 70000 ishin mbytur në masakra masive, 50000 mbetën invalid, e më shumë se 120000 janë të zhdukur, mbi 800 xhami janë shkatërruar, e po ashtu me forcë dhe me dhunë janë shprëngulur më shumë se 2 milion mysliman të cilët mbetën pa kulm mbi kokë, pa veshmbathje dhe pa ushqim.
15- Ne nuk e akuzuam me asgjë krishterizmin edhe pse mbi 75000 ushtarë serbë, në më shumë se 20 kampe ushtarake kanë përdhunuar më shumë se 700000 fëmijë, gra dhe femra të reja duke i sulmuar ato si egërsira dhe duke i lënë shtatëzëna me egërinë dhe tërbimin e tyre. E tërë kjo nuk ka të bëjë as me gjënë më të vogël të qytetrimit dhe qenieve njerëzore edhe pse ata jetojnë në një vend që është në Europ.
16- Ne nuk akuzuam krishterimin asnjëherë edhe pse shumica e këtyre që ndodhin prej përdhunimeve ishin bërë në sy të familjarëve, prindërve, vëllezërve, burrave të tyre dhe nëse ndodhte dikush që të lëvizte atëherë do të ndodhte vrasja e tyre dhe më vonë, sipas disa raperteve ndërkombëtare, shumë prej tyre kanë mbetur me probleme psiqike si pasojë e tërë kësaj që kishte ndodhur.
17- E këtë e vërteton edhe Shvarc, një prej anëtarëve të Partisë Demokratike Kristiane në Parlamentin Gjerman, në një raportë të publikuar me 16.07.1992 në një botim të Kombeve të Bashkuara nën titullin “E kam parë me sytë e mi”, ai thotë: Kam parë fëmijë që nuk ishin më të moshuar se tre muaj e që veshët u ishin prerë, hundët u ishin hequr, po ashtu kam parë gra shtatëzëna që barqet e tyre ishin shqyer dhe foshnjet e tyre ishin masakruar, kam parë shumë fëmijë dhe pleq të cilët ishin masakruar dhe ishin coptuar nga koka deri në këmbët e tyre, kam parë shumë femra që ishin dhunuar dhe që tani në barqet e tyre bartinin foshnjet nga këto egërsira dhe që nga lindja nuk i ndante vetëm disa javë, kam parë shumë gjëra të cilat nuk kam mundur të shoh dotë as në media, perendimore qofshin apo të tjera, gjatë tërë jetës time, e unë mund të betohem lirishtë se atë që e kam parë me sytë e mi nuk do të ketë forcë dhe shpirtë askush që ta paraqesë në media.
18- Ne nuk e akuzuam krishterimin dhe as që e cilësuam si terroristë edhe përkundër sulmit të qenve të trajnuar ndaj 300 të burgosurve në Ebu Graib, pasi që ata ishin lidhur dhe ishin varur në murë. E në këtë mënyrë iu vërsulën qentë të cilët i hanin deri në vdekje.
19- Ne nuk e akuzuam krishterimin dhe as që akuzuam krishterët për terrorisëm edhe përkundër mbytjes në formën më mabre që mund të ndodhë të 60 fëmijëve në Ebu Graib ku shumë prej tyre u ishin lidhur gjuhët dhe organët gjinitale me kablo elektrike dhe në prezencën e nënave të tyre ata torturoheshin deri në vdekje.
20- Ne nuk e akuzuam dhe as që etiketuam krishterët si egërsira edhe përkundër terrorit të madh që kishte bërë qeveria e Bushit ndaj irakianëve e në veçanti ndaj të burgosurve të Irakut në burgjet e tyre e sidomos në burgun Mosulit, Um Kaser, dhe Buka e po ashtu terrorin e tyre ndaj afganistanëve në burgjët e Afganistanit e sidomos në burgun e Guantenamos. E po ashtu nuk e akuzuam as krishterimin e as jehudizmin për terrorisëm edhe përkundër asaj që kishte shkruar gazeta Daily Star ku thoshte se Israeli kishte furnizuar amerikanët me mjete dhe me forma të ndryshme të torturave në mënyrë që këto të përdorën kundër të burgosurve dhe kundër familjeve të zëna robë në Irak, e që ushtarët amerikan me vëmendje të madhe dëgjonin dhe trajnoheshin nga shërbimet e caktuara izraelite në mënryë që të mund të detyronin sa më shumë irakianët që të pranonin krime për të cilat as që kishin dëgjuar. E që e tërë kjo bëhej pasi që Izraeli kishtë një përvojë të më hershme në torturimin e të burgosurve e që këtë e kishte praktikuar shumë me të burgosurit e levizjës kryengritëse palestineze.
21- Dhe në fund, do të parashtroja një pyetje të fundit për të gjitha ato zemra që ishin aq të ndjeshme dhe që ishin aq të solidarizuara me perëndimoret saqë shkuan aq largë duke e justifikuar dhe përkrahur plotësishtë Charli Ebo. E që pyetja ime për ta, pas gjithë këtyre fakteve të dhimshme prej të cilave rrënqethen lëkurat, është: Kush është ai egërsirë vrastare, terroristë dhe njerëz të pashpirtë? Mendoni o ju arab të cilët jetonin nën opiumin perëndimorë. A thua vallë, kush është ai i prapambeturi dhe injoranti, o ju të cilët më akuzoni mua dhe disa si puna ime se jemi të prapambetur dhe jemi injorantë?.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MEDITIM ISLAM
» [MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra
» [Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT
» Dhikër dhe Meditim
» Turqi – Asgjësohen 30 terroristë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Meditime Islame-
Kërce tek: