islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty96%[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty0%[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty0%[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty0%[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty1%[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty2%[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra Empty
MesazhTitulli: [MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra   [MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra EmptySat 14 May 2022 - 19:12

[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra 483d7-10Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra

Njëri është I HIDHUR,

i dyti është i NJELMËT,

kurse i teri është PA SHIJE.

Uji i hidhur gjendet në vesh dhe i pengon insektet të mos na hyjnë në vesh.
Imagjinoni, sikur të ishte uji në vesh i ëmbël. Kjo do të ishte delikatesë e vërtetë për milingonat.

Uji i njelmët gjendet në sy. Me njelmësinë e tij i pengon infeksionet e syrit i cili është organ shumë i ndjeshëm.

Uji pa shije gjendet në gojë. Nëse do të kishte shije, nuk do ta njihnim shijen e vërtet të ushqimit të cilin e hamë.

Qoftë lavdëruar Allahu, i Cili krijon nga asgjëja!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[MEDITIM ISLAM] Allahu i ka krijuar në fytyrën e njeriut tre ujëra
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» [Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu
» MEDITIM ISLAM
» [Meditim islam] Nuk e gjykuam kirshterizmin dhe as që e cilësuam si terroristë?
» Mustafa Ceriç Allahu e ka krijuar Davutoglunë për të shkruar histori

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Meditime Islame-
Kërce tek: