islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty20%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty7%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty7%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty7%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty7%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty7%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty7%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty37%Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
20032019
MesazhLajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm 20190360 Gjykata e Hagës ka dënuar ish kreun e serbëve të Bosnjës Radovan Karaxhiç me burgim të përjetshëm.
Karaxhiç, 73 vjeç, qëndronte i palëvizshëm dhe i zymtë, pasi gjykatësit thanë se kishin shqyrtuar dënimet e tij të vitit 2016 për gjenocid dhe krime lufte gjatë konfliktit në Bosnje dhe rritën dënimin e tij, që më parë ishte 40 vjet burg.
Gjykata në Hagë “vendosi një dënim me burgim të përjetshëm” pasi ka hedhur poshtë ankesën e Karaxhiçit kundër dënimit të tij për krime, duke përfshirë masakrën e Srebrenicës në 1995, tha gjyqtari kreu Vagn Joensen, transmeton IndeksOnline.
Prokurorët kishin apeluar që dënimi i Karaxhiç të rritet. I përkulur, Karaxhiç nuk tha asgjë pasi që verdikti u lexua.
Gjykatësit e apelit në mënyrë të përsëritur hodhën poshtë pretendimet e Karaxhiç se “ai nuk ishte në dijeni të urdhrave nga forcat serbe boshnjake për të eliminuar muslimanët dhe djemtë muslimanë në Srebrenicë dhe që nuk kishte identifikuar civilët në Sarajevë”.
Ata hodhën poshtë pretendimet e Karaxhiçit se ai nuk e dinte një direktivë ushtarake që ai hartoi dhe nënshkroi për fatin e Srebrenicës ku u bëri thirrje forcave serbe të Bosnjës për të krijuar një “situatë të padurueshme pa shpresë për mbijetesë të mëtejshme” për banorët.
Në vitin 2016, Karaxhiç u gjet fajtor për dhjetë akuza, duke përfshirë orkestrimin e një rrethimi gati katërvjeçar të kryeqytetit boshnjak te Sarajevës, ku më shumë se 10,000 vetë vdiqën në një fushatë granatimesh, sipas prokurorëve.
Ai u gjet gjithashtu fajtor për gjenocid në enklavën lindore të Bosnjes në Srebrenicë, ku trupat serbe boshnjake therën më shumë se 8,000 burra dhe djem myslimanë në Bosnjën lindore, e cila supozohej të ishte nën mbrojtjen e OKB-së dhe varrosi trupat e tyre në varre masive.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: