islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty96%[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty0%[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty0%[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty0%[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty1%[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty2%[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Empty
15042020
Mesazh[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit

[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit Gjerma10 Gjermania ka arritur të ngadalësojë përhapjen e rasteve të reja të koronavirusit të ri (COVID-19) por shpërthimi është larg nga kontrolli, njoftoi sot agjencia e ketij vendi për kontrollin e sëmundjeve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Duke folur në një konferencë për media në Berlin, profesori Lothar Wieler, drejtuesi i Institutit Robert Koch (RKI) tha se shifrat e fundit treguan se masat e izolimit janë duke dhënë rezultate.

“Mund të vërejmë disa tendenca pozitive por nuk mund të themi se shpërthimi është i frenuar”, tha ai dhe u bëri thirrje qytetarëve që të vazhdojnë distancimin social dhe të ndjekin masat themelore të higjienës.

Sipas institutit, që nga e diela, Gjermania ka më shumë pacientë të shëruar plotësisht me koronavirus sesa persona akoma të infektuar nga virusi.

Wieler tha se afër 68.200 persona janë shëruar nga koronavirusi deri më tani.

Rastet e koronavirusit u rritën nga 2.082 në 125.098 të martën në mëngjes, duke shënuar ngritjen më të ulët ditore që nga 23 marsi.

Instituti regjistroi 170 vdekje nga koronavirusi, duke arritur numrin e vdekjeve në 2.969.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: