islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty96%[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty0%[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty0%[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty0%[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty1%[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty2%[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Empty
MesazhTitulli: [Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro   [Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro EmptySat 11 Jun 2022 - 21:10

[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro Screen40
Startup-i i makinave elektrike (EV), Lightyear prezantoi automjetin e tij të parë elektrik me energji diellore, të quajtur Lightyear 0, në një event këtë javë në Holandë.

Automjeti, të cilin Lightyear e përshkruan si gati për prodhim, ka 624 kilometra largësi, 70 kilometra prej të cilave rrjedhin vetëm nga energjia diellore, transmeton Telegrafi.

Lightyear 0 është produkt i gjashtë vjetëve kërkim dhe zhvillim nga ekipi i tij inxhinierik. Kështu, nuk duket shumë i ndryshëm nga prototipi elegant i sedanit që u prezantua për herë të parë nga kompania në vitin 2019.

Megjithatë specifikimet janë pak më të thjeshta: 624 kilometra kundrejt 724 kilometrave të prototipit – por forma dhe dizajni i përgjithshëm i automjetit shfaqen kryesisht të pandryshuara.

Përfshirja e paneleve diellore, gjë që është e rrallë në hapësirën e automobilave, është ajo që e bën këtë automjet të dallohet.

Lightyear 0 përmban pesë metra katrorë të “tabelave diellore të patentuara, me kthesa të dyfishta”, duke lejuar automjetin të karikohet vetë kur është duke lëvizur përreth ose thjesht kur është në diell. Dikush që ka një udhëtim të përditshëm prej pak më pak se 35 kilometrave (21 milje) mund ta vozisë për muaj të tërë pa pasur nevojë të lidh automjetin për rimbushje.

“Në klimat si Holanda, do të duheshin dy muaj, dhe, në Spanjë ose Portugali, deri në shtatë muaj”, pohon Lightyear.

Lightyear thotë se do të prodhojë vetëm 946 njësi, ku secila do të shitet për 250,000 euro. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Teknologji] Lyghtyear 0 eshte makina elektrike me energji solare qe do te kushtoje 250 mije euro
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: