islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty20%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty7%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty7%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty7%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty7%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty7%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty7%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty37%Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptyWed 24 Nov 2010 - 15:41

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 5949femijaoperacioni

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë

Rishabh Ghimire lindi në janarin e vitit të kaluar me një pjesë të tepërt në stomakun e tij. Kjo pjesë ishte binjaku i paformuar mirë, me dy duar dhe dy këmbë, por pa kokë.

Jeta e Rishabh, i cili në Nepal dhe Indi konsiderohej si një Zot hindu për shkak të tetë gjymtyrëve, u shpëtua falë një operacioni të sukseshëm që u krye në SHBA.

Nëse ky operacion nuk do të kryhej, Rishabhi i vogël nuk do ia kishte dalë mbanë.

Mamaja e tij tregon: “Gjatë të gjithë kohës sëmurej dhe qante. Ishte shumë i dobët sepse nuk hante asgjë.”

“Kur lindi nuk dija çfarë të mendoja. Nuk kisha parë kurrë më parë një gjë të tillë. Disa thonin që ishte rimishërimi i një zoti hindu që kishte dhe ai shumë gjymtyrë ndërsa disa të tjerë më quanin shtrigë”, vazhdon më tej ajo.

Tani fëmija është si të gjithë moshatarët e tij dhe duket i lumtur.

“Rishabh është i lumtur. Më parë nuk mund as të lëvizte ndërsa tani e shikon duke luajtur gjatë gjithë kohës dhe më në fund mund t’i veshim rroba normale”, përfundoi nëna e tij. (tch)

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Femija8gjymtyre
para operacionit

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 5949femijaoperacioni

Pas operacionit...


Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Re: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySat 27 Nov 2010 - 10:50

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 100832 Allahu i madh çka nuk krijon Zoti na ruajt o Allah mos na sprovo me kësi gjërash Motër Allahu ju shpërbelft për psotimin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Re: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë EmptySun 28 Nov 2010 - 10:37

Amin Amin inshAllah All-llahu na ruane e nuk e sprovon Askende me keshtu

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty
MesazhTitulli: Re: Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë   Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpëton fëmija me 8 gjymtyrë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: