islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty20%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty7%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty7%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty7%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty7%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty7%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty7%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty37%Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hudbe - Pasojat e gjinaheve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
MesazhTitulli: Hudbe - Pasojat e gjinaheve   Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 10 Dec 2010 - 9:59

Pasojat e mëkateve

Xhemat i nderuar ajo që ndodhë për cdo ditë tek muslimanët në përgjidhsi si dhe në mesin tonë, si problemet, hidhremet, , ndarja, përcarja , nëncmimi I njri tjetrit, uretja e të tjerëve, varferia, krizat e ndryshme, mosmarveshjet ne familje, mosmarveshjet me fëmijët etj, të gjitha keto na sjellin në përfundim , domosdodhmërinë e largimit prej gjinaheve para se të bëhet vonë dhe para se të na vjejë denimi i All-llahut, dhe para se të na kaloj kjo botë pa mirësi dhe vepra të mira.
Xhemat i nderuar nëse ne dëshirojmë lumturinë e kësaj bote dhe të botës së ardhshme , patjetër duhet të largohemi prej gjinaheve, ti zhdukim ata dhe ti zavendësojmë me vepra të mira që të fitojmë shpërblimin e All-llahut xh.sh dhe të shpëtojmë prej zajrrit të xhehenemit, sepse gjinahet janë shkak e cdo fatëkeqësi tragjedie që I ndodhë një njeriu, populli apo shoqërie.
Xhemat I nderuar!All-llahu xh.sh ne kuranin famelart na tregone per denimet e ndryshme te shum popuje te cilet kane jetur para nesh.Na tregone per denimin e Populli te Nuhit a,s popullin Ad,popullin themud, popullin e Lutit a.s etj. Të gjitha Këto pouj All-llahu xh.sh i dënoi me dënime të ndryshme.
Xhemat I nderuar a nuk duhet pak të mendojme dhe të pyesim pse I denoi All-llahu xh.sh këto popuj, pse I shkatrojë All-llahu xh.sh këto njerëz? Pra shkak, sebeb që këto njerëz e merituan dënimin e Zotit ishin gjinahet e tyre/ Këto popuj u shkatruan për shkak të gjinave të tyre. Për shkak të gjinaheve All-llahu xh.sh dënoi shum popuj, gjë e cila mund të na dodhë edhe neve nëse nuk largohemi prej gjinaheve. Prandaj kur të lexojme ajete kuranore që folin per denimin e popujve që kan jetur para nesh, nuk duhet ti kuptojme vetëm si ngjarje historike, se ne kete kohe u denua nje popull, por nga këto ngjare që na tregonë Kurani famëlartë duhet të marrim mësim , të përmisohemi që mos na ndodhë edhe neve një gjë e tillë.
Prandaj edhe Muhamedi a.s na tërhekë vëretjen dhe thotëNeutral” Nëse umetin im mbushet me gjinahe, atëherë All-llahu I përfshin me dënimin e tij”.
Në një hadithë tjetër Muhamedi a.s thotë:
“Ruani veten nga të kqijat që vijnë prej gjunaheve, sepse ata I mblidhen njerriut deri sat a shkatrojnë atë”.
Xhemat I nderuar nëse cdo njëri prej nesh largohet prej gjinaheve në këtë rastë do të largoheshin prej nesh fatkeqësitë dhe të kqijat dhe All-llahu xh.sh do të largonte prej nesh pikllimet dhe do tan a sillte në një gjendje më të mirë. All-llahu xh.sh në Kur’anin famëlartë thotë:

“All-llahu nuk e ndrishin gjendjen e një populli deri sa ai popull nuk e ndrishen gjendjen e tij.”
- Mos e lejo vetën që të shashë, shokun , mikun apo vëllaun tëndë,
- Mos e lejo veten të nëncmojshë dikë,
- Mos e lejo vetën të shpifish dicka
- Mos e lejo veten të përgojosh,
- Mos e lejo veten të rejshë dhe të mashtrojshë
- Mos e lejo veten që të bëjshë zina
- Mos e lejo vetën që të pijshë alkool
- Mos e lejo që familja jote të bëjë gjinahe,
- Mos e lejo që fmiju jotë të ve vënth, sepse Muhamedi a.s thotë: ALL-llahu i Mallkonë meshkujt që vishen si femrat dhe femrat që vishen si meshkuj... Ky pra është fillimi i harameve dhe për këtë fëmijë nesër nuk do të llogaritet asgjë e keqe...
- Mos lejo që vajza jote të vishet si te ketë dëshirë, sepse edhe ti ke përgjegjësi në veshjen e saj.
- Xhemat i nderuar. Me të vërtetë, prej asaj se si do t'i edukoni fëmijët tuaj, varet nëse nesër do të keni miq apo armiq. Sa kujdesimi per edukimin e femijeve tonë, sa kujdesemi që ata ta praktikojne islamin . Sa kujdesemi që ata ti praktiokonë rregullat fetare. Sa kujdesimi që ata ta falin namazin.
- SA na dhimbet rina jonë kur i shohim se ata nuk janë në rugën e duhur. Ndërsa për këtë Muhamedi a.s thote: NUK është prej nesh ai që nuk ka dhembshmëri ndaj të rinve dhe respekt ndaj moshuarive.
- Po pyes sa na dhimben neve te rijtë, sa kujdesemi per ata, sa kujdesemi që të mos shkojnë ata në zjarrin e kësaj dynjaje, pasi në të shumtën e rasteve ne jemi shkaktar që ata të përfundojnë në zjar të xhehenemit. Këtë e vërtetojmë më një tregim të Një thirrisi në islam Amër Halid i cili një libër të tij përmend rëfimin e një prindi i cili qante pa pushuar për vajzën e tij. Ky prind tregonë: E kam parë në ëndër vajzën time i cila ka vdekur e re .
- E kam parë se si më shikonte dhe me më thonte:
- Më mjaftonë All-llahu dhe Ai është mbojtës i mrekullueshëm.
- Shum herë i përsërite këto fjalë.
- Une i thash kudër kujt të mjaftona All-llahu vajza ime, që ta tja marë hakun.
- Më tha kundra teje baba, Sepse ti ke qenë pa i kujdeshëm ndaj meje. Ti je shkaktar i gjenjes sime.
- Ku je tani Bija ime?
- Më tha a Nuk e din. Un tani jamë në zjarrin e xhehenemit.
- E përse je ne zgjar të xhehenemit bija ime.
- Më tha a Nuk e dijn pse?
- Ti je shkaktar i kësaj. Na ke pa mua dhe motronën time që shihnim filma natë vonë dhe nuk je përpjekur që të na largosh.
- Na ke lejuar që të flejmë gjatë kohes së namazit të sabahut dhe nuk na ke zgjuar që të falemi.
- Ti na cojshe të blejme ata filma, të blejme tesha, ti pagujshe ata e aspak nuk te interesonte se cfar teshash blenim ne.
- Dilnim në qytet me veshje të zbuluar dhe të parsumosura ti tërheqim të rijte, por ti asnjehrë nuk na ke kontrolluar, e as që je kujdesur per ne.
- Pra ti je shkak që unë jamë në këtë gjendje.
- Ki prind tregone sa kjo ender u pikllova shum.
- Prandaj vendosë qe kete tua tregoje prindeve te tjere që te mos gabojnë gjatë edukimit të fmijëve ashtu sic gabova unë.
- Xhemat i nderuar me siguri se shumica nesh prej e gjejne vetennë këtë tregim, pasi shum pak kujdesemi për edukimin e fëmijeve tanë.
- Prandaj ti kërkojmë falje All-llahut dhe te kujdesemi per femijet tane,Te shohim se ku dhe si e kalojnë kohën ata,me çka e kalojnë kohën me filma, sms, mobila,apo ne internet. Si veshen ata Pasi veshjne ne vte va blejme apo e paguajm.
- Sepse ne te kundërten ne do ta ngarkojmë vetem me gjynahe dhe përfundimi jone do te jete zjari i xhehenemit dhe poashtu ne do te jemë shkakatar qe edhe fëmiejt tanë të përfundojnë në zgjar të xhehenemit.
- Sepse në ditën e gjikimit njeriu me gjynahe më të mdhaja do të jetë a njeriu që e ka lënë anash edukimin e fmijëve të vetë.
- Prandaj të mësojmë nga ky tregim dhe të kujdesim sa më shum për fëmijët tanë, si gjatë shkollimit, veshjes, festave etj.
- Mos e lejo veten që të bjëshë harame, por gjinahit thuaj jo, dhe në vendë të gjinahit bënë një punë të mirë,
- Mos e lejo veten që disa harame ti konsinderojshë të vogla
- Enes ibn Maliku r.a ka thënë: Do të punoni punë të cilat në sytë e juaj do të duken të vogla sa kokrra e grrurit ndërsa ata vepra në kohën e Muhamedit a.s janë konsinderuar si gjinahet më të mdhaja.
Ka njerëz të cilët kur bëjënë gjinahe mundohen të fshehen prej të tjerëve .Këto njerëz aspëk nuk mendojnë se duhet të frikohen prej All-llahut e jo prej njerëzve, të tërprohen prej melekëve që kanë në krahun e djathtë dhe të majtë të cilët vazhdimisht që ndrojnë më njeriun dhe I shkruajne veprat e tyre.
Kur muslimanër e cliruan Qipron të gjithë ishin të gëzuar dhe festonin, Njëri nga ushtarët qante: I thanë pse qanë kjo ditë është festë për muslimanët sepse këtë ditë All-llahu e ngriti Islamin dhe muslimanët. Ky ushtar thaJu nuk Kuptoni.Ky popull ishte populli më I fuqishëm se cdo popull tjetër. Por kur ki populli la ënash urdhërat e All-llahut, All-llahu xh.sh I shëndrojë në robër, nuk ka gjinah më të madh se mospërfillja e urdhërave të All-llahut xh.sh. sepse mëkate e një populli janë shkak I shkatrimit dhe shëndrimit të tij në një gjendje të vështirë.
Por, për muslimanin gjithmonë ka shpresë për shpëtim. Shpresa është te pendimi dhe te kthimi në rrugën e All-llahut.xh.sh, sepsene jemi umeti për të cilët All-llahu xh.sh në Kuranin famëlartë thotë:

3:110. Je jeni populli më i dobishëm, i ardhur për të mirën e njerëzve, .....
Me të vërtet Allahu xh.sh e do këtë umet , sepse ne jemi umeti më i zgjedhur dhe më i mirë, por All-llahu xh.sh nuk i do ata që bëjnë gabime.
Prandaj ti lutemi All-llahut xh.sh që të na mundësojë që të largohemi prej gjynaheve dhe ti zavendsojmë ata me vepra të mira dhe të dobishme.
Ti lutemi All-llahut xh.sh që ta na fal, magësitë, dhe dobsitë tona.
Ti luetimi All-llahut xh.sh që ta na fal gabimet tona, dhe inshalla për mundin tonë që e japim, të na jape një jetë të mirë në këtë botë dhe të na shpërblejë në botën tjetër me xhenet.
Afet Beadini
10.12.2010
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hudbe - Pasojat e gjinaheve Empty
MesazhTitulli: Re: Hudbe - Pasojat e gjinaheve   Hudbe - Pasojat e gjinaheve EmptyFri 10 Dec 2010 - 13:23

Allahu ju shperbelft i nderuari Hoxhe per kete Hudbe - Pasojat e gjinaheve 71735 shume te mire.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hudbe - Pasojat e gjinaheve 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Hudbe - Pasojat e gjinaheve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Hudbe I slame-
Kërce tek: