islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty20%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty7%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty7%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty7%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty7%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty7%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty7%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty37%Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
MesazhTitulli: Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.   Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 19 Dec 2010 - 15:42

Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Fitna-264x196Në botën islame ka ndodhur një ngjarje e paimagjinueshme.
Një prift i sektit Kebti ka prodhuar një film në të cilin ekzistojnë
fyerje të rënda ndaj fesë islame dhe muslimanëve. Regjisori i këtij
filmi blasfemik është prifti i sektit të krishter ‘Kebti’ Al Kamas
Markas Aziz.
Në këtë film feja islame paraqitet si fe e dhunës dhe terrorit,
kurse muslimanët si persona të etur për gjakun e njerëzimit! Prifti
egjiptian në fillim të filmit thotë se atë ia ka kushtuar ‘të gjithë
muslimanëve terrorist në botë!’.
Aktualisht filmi në fjalë gjendet nëpër faqet e të krishterëve dhe
të Kebteve të Egjiptit. Në këtë film gjithashtu dëgjohet edhe një
hadith i shpikur gjoja se Abdullah Ibni Omeri thotë: “Pejgamberi
Muhammed ka thënë vrisni aq shumë njerëz derisa të kthehen në islam”.
Në këtë film gjithashtu paraqitet edhe fotografia e Eimen Zavahiri,
numrit dy të Al Kaidës dhe pas tij shihet fjalia e shkruar ‘Islami ka
ardhur që të shkatërrojë njerëzimin’.
Në filmin blasfemik të këtij prifti egjiptian ekzistojnë edhe disa
skena të huazuara nga filmi tjetër blasfemik i regjisorit dhe deputetit
holandez, Geert Wilders’.
(IRIB)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
raba
Motrat islame
Motrat islame
raba

Numri i postimeve : 78
Data e regjistrimit : 27/10/2010
Mosha : 31

Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. Empty
MesazhTitulli: Re: Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.   Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s. EmptySun 19 Dec 2010 - 18:37

selam alejkum vallau admin,a nuk kemi te drejt na muslimanet me u hakmerr un ksi njerz te prisht,a ka poshtrim ma te madh per ni musliman se me ofendu dikush Muhamedin a.s. kur krejt e dim qysh ka qen ai njeri unika shembull per gjith njerzimin,e tash del ni qafir e e ofendon e kerkush kunder tina sen nuk bon, nashat po gaboj qe fola, ndoshta edhe u hakmerr naj kush a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Egjipt: Prodhohet filmi që ofendon Muhamedin a.s.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: