islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty20%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty7%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty7%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty7%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty7%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty7%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty7%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty37%Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Empty
MesazhTitulli: Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’   Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ EmptyMon 27 Dec 2010 - 22:38

Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’ Thumbnail.php?file=ramkovski_475310139

Gjykata ka refuzuar kërkesat e drejtoreshës aktuale të televizionit
A1, Aneta Koçishki dhe të ish drejtorit Darko Perushevski që të mbrohen
në liri. Hedi Ramkovski, djali i pronarit të televizionit A1 Velija
Ramkovski për të cilin është lëshuar fletë arrest, ende është i
pakapshëm për policinë e cila edhe për të ngriti padi penale sikurse
edhe për 23 të dyshuarit tjerë në lidhje me kompanitë në rrugën “Pero
Nakov” pa numër. Nga Gjykata thonë se ende nuk ka flet arrest
ndërkombëtarë për shkak se MPB-ja nuk ka prova nëse ai ka braktisur
vendin. Ndërkohë, hetimi është duke u zgjeruar edhe nëpër kompani tjera.
Nuk është definitiv as numri i të dyshuarve e as numri i veprave penale
për të cilat ngarkohen të arrestuarit në aksionin “Rrjeta“, thonë nga
MPB-ja. Nuk përjashtohet mundësia për kallëzime dhe arrestime të reja
për shkak se deri më tani janë kontrolluar vetëm 30% e provave të
sekuestruara. Në hetimin për paratë e zhdukura ku shteti dyshon se janë
diku 17 milionë euro, janë kyçur edhe shërbimet për luftë kundër krimit
financiar nga vendet tjera të rajonit. Zëvendës drejtori i policisë
financiare të Kroacisë për Alsat nuk deshi as të konfirmojë e as të
përgënjeshtrojë nëse po hetojnë ndonjë kompani kroate për këtë rast.
“Ne konkretisht jemi në kontakte të shpeshta me shërbimet e policisë
financiare të Maqedonisë, por kjo është e tëra që mund të them. Nuk mund
të ju them nëse po punojmë në këtë lëndë, e as për atë nëse punojmë për
ndonjë lëndë tjetër” tha Denis Buterin, zëvendës drejtori i policisë
financiare të Kroacisë.
Të premten inspektori i Drejtorisë së Ardhurave Publike, Goran
Trajkovski deklaroi se është konfirmuar se në një kompani në Kroaci janë
derdhur 200 mijë euro ndërsa për kompensim nuk është fituar asgjë.
Njerëzit e parë të policisë financiare thanë se në hetime janë kyçur
edhe shërbime të shteteve tjera. Sot nuk arritëm të kontaktojmë me
autoritetet kosovare për të konfirmuar nëse edhe atje po zhvillohen
hetime për kompani që kanë lidhje me “Pero Nakov PN” sipas të dhënave
nga regjistri qendror i Maqedonisë, , kompania “A1 plus” e cila është
pjesë e hetimeve, është transferuar në një adresë në Gjilan. Policia
është në kërkim të shtetasve të huaj që kanë kallëzime penale në rastin
“Rrjeta“. Nëse ka nevojë përmes Interpolit do të lëshohet fletë arrest
ndërkombëtarë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rasti ‘Ramkovski’, ‘mbrojtje në liri për askënd’
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: