islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty20%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty7%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty7%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty7%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty7%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty7%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty7%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty37%Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
MesazhTitulli: Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala.   Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptyFri 28 Jan 2011 - 21:05

Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. (u39u)egjipt%20protesta%20235235Egjipti dhe Jemeni në protesta
E enjte 27 Janar 2011 11:50Egjipt

Protestat në Egjipt kundër sundimit 30-vjeçar të presidentit Hosni Mubarak kanë hyrë në ditën e tretë.

Grupe të vogla demonstruesish u mblodhën mëngjesin e sotëm në kryeqytetin Kairo dhe në qytetin e Suezit.

Sot, ithtari për reforma Mohamed ElBaradei, i cili drejtonte Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, pritet të mbërrijë në Egjipt nga Vjena.

Analistët thonë se ardhja e tij mund t'u japë fuqi protestave, të cilave deri tash u ka munguar një udhëheqës.

Në Uashington, sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton, i bëri thirrje aleatit të ngushtë Egjiptit, që të adoptojë reforma të gjera, dhe të mos i shtypë demonstruesit.

“Ne besojmë fuqishëm se Qeveria e Egjiptit ka një mundësi të rëndësishme në këtë kohë për t’i zbatuar reformat politike, ekonomike dhe sociale, për t’iu përgjigjur nevojave dhe interesave legjitime të popullit egjiptian”, tha Klinton.

Thirrja e saj u bë pasi policia në Kairo përdori gaz lotsjellës dhe plumba gome për t’i shpërndarë protestuesit, disa nga të cilët i hodhën gurë policisë. Të paktën katër vetë janë vrarë në protestat.Jemen

Ndërkohë, protesta antiqeveritare po mbahen edhe në kryeqytetin e Jemenit. Mijëra protestues po demonstrojnë, duke bërë thirrje për largimin e presidentit.

Korrespondentët atje thonë se protestuesit janë tubuar në të paktën katër lokacione të ndryshme në kryeqytetin Sana.

Protestuesit brohorisin parulla kundër qeverisë, duke iu referuar përmbysjes së udhëheqësit autoritar të Tunizisë.

Presidenti i Jemenit, Ali Abdullah Saleh, është në pushtet prej vitit 1978.

Presidenti i Tunizisë, Zine al-Abidine Ben Ali, u përmbys në protestat masive pas më shumë se 20 vjetësh në pushtet. /rel/

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. Empty
MesazhTitulli: Re: Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala.   Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. EmptySat 29 Jan 2011 - 10:48

Allahu i ndihmoft keta vllezer se mjaft me kan duruar diktature e as ne fe skan qene te lire nga keta kryetar shteti mason e klysha te jehudve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Vetem perpara vllezrit e mi ne Islam, do te aryme InshaAllahu Teala.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: