islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty20%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty7%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty7%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty7%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty7%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty7%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty7%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty37%KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan Empty
MesazhTitulli: KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan   KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan EmptyThu 10 Mar 2011 - 8:29

Kombet e Bashkuara (KB) thonë se numri i civilëve të vrarë në luftën në Afganistan ka arritur rekordin vitin e kaluar.
Në raportin vjetor për vrasjet e civilëve në konflikt, misioni i Kombeve të Bashkuara në Afganistan, thotë se më se 2700 civilë janë vrarë në vitin 2010, që është rritje prej 15 për qind në krahasim me vitin 2009.
Për 75 për qind të këtyre vrasjeve përgjegjës ishin kryengritësit.
Gjashtëmbëdhjetë për qind të vrasjeve u atribuoheshin forcave të jashtme dhe atyre qeveritare, ndërsa për 9 për qind të numrit të përgjithshëm të civilëve të vrarë, nuk mund të përcaktohet përgjegjësia.
Sipas raportit, rrëmbimet janë dyfishuar dhe kanë arritur në 83 raste, ndërsa dhuna po vazhdon të përhapet prej jugut në veri, në lindje dhe në perëndim.
Por, raporti thotë se trendi më "alarmues" ishte ai i atentateve, që është dyfishuar.
Në këtë kuadër, cak i sulmeve ishin zyrtarët qeveritarë, punëtorët humanitarë dhe civilët, që perceptohet se e mbështesin qeverinë afgane ose forcat e udhëhequra nga NATO-ja. /MIA/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
KB: Viti i kaluar më vdekjeprurës për popullatën në Afganistan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: