islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
27 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 27 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty20%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty7%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty7%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty7%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty7%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty7%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty7%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty37%MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
MesazhTitulli: MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE   MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 17 Mar 2011 - 8:03

MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE


Hysa tha se Gonxhe Bojaxhiu nuk ka dhane ndonji kontribut konkret për Shqipninë dhe jane plot figura tjera, si ajo e Dom Nikollë Kaçorrit që meriton me u respektue, sepse ka dhanë kontribut konkret për Shqipninë.MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Mother-teresa-1
16.03.2011


Forumi Mysliman i Kosovës para disa dite ka kërkue nga autoritetet drejtuese të shtetit me largue fotografinë e Nanes Tereze nga institucionet publike. Me anë të nji peticioni, ata spjegojnë se nuk janë kundër fesë katolike, por kundër përdorimit politik e kulturor dhe imponimit të figurave katolike.

Ata kanë deklarue se po s’u hjek fotoja e Nana Terezes ata kane me dale ne protesta. Kerkeses se myslimaneve kosovare i bashkohen edhe ata shqiptare te cilet permes Roald Hyses perkrahin kerkesen e vllazenve kosovare.

Hysa tha se Gonxhe Bojaxhiu nuk ka dhane ndonji kontribut konkret për Shqipninë dhe jane plot figura tjera, si ajo e Dom Nikollë Kaçorrit që meriton me u respektue, sepse ka dhanë kontribut konkret për Shqipninë.

Shpërndaje artikullin:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE Empty
MesazhTitulli: Re: MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE   MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE EmptyThu 17 Mar 2011 - 13:48

Selam...Valla nuk ja vlen nji figure te ketille si ,Nena tereze me u mbajte dhe me i dhene vlere,nuk ka perse sidomos neve shqiptaret musliman me vlersu ket njeri sepse,kjo pik s'pari ka qen nji e krishtere qe per muslimanet jo vetem ne kosove e shqiperi por ne asnji vend te botes ku ka musliman nuk ka dhen asnji far ndihme apo kontribut.
Me vjen mire qe eshte mare nji vendim i tille qe te terhiqet figura e saj neper institucionet publike.
Desha te jap nji vlersimin tim kur lexova kete lajm ,me gezoi ky lajm.
Allahu ju shperblefte moter per kete postim...
Me Respekt
Burim Sherifi

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MYSLIMANET E SHQIPNISE KERKOJNE ME U HJEK NANA TEREZE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: