islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty20%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty7%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty7%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty7%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty7%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty7%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty7%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty37%Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
MesazhTitulli: Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë.   Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyTue 17 May 2011 - 19:19

Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë

E marte 17 Maj 2011 14:46

Xhamia e re, më e madhja dhe më moderne në Kosovë, do të ndërtohet në qendër të qytetit të Mitrovicës, pikërisht në vendin ku tani ndodhet Xhamia “Isa Beg”, apo siç njihet nga qytetarët, Xhamia e Zallit. Ndërtimin e kësaj xhamie e ka bërë të ditur të martën, myftiu i Komunës Bajram Pasha të Stambollit të Turqisë, Izet Shener.

Xhamia ‘Isa Beg’ do të rrënohet, pasi që është dëmtuar gjatë luftës nga bombardimet e forcave ushtarako-policore serbe. Sipas projektit që është paraqitur ajo do të ketë rreth 2.500 metra katrorë hapësirë të shfrytëzueshme dhe dy minare me lartësi 48 metra. Punët në realizimin e këtij projekti pritet të fillojnë së shpejti, ndërsa përfundimi i xhamisë në tërësi shpresohet të bëhet brenda afatit dyvjeçar.

Myftiu Shener tha se ndjehet mirë që gjendet në Mitrovicë, komunë kjo me të cilën, në aspektin fetar, komuna e Bajram Pashës në Stamboll mban kontakte vëllazërore. “Kam ardhur në Mitrovicë me bashkëpunëtorët e mi për ta prezantuar projektin për ndërtimin e një xhamie të re në qendër të qytetit, që do të jetë xhamia më e madhe që ndonjëherë ka pas Kosova. Duke pas parasysh nevojat e mëdha të besimtarëve të Mitrovicës për hapësira për të kryer obligimet e tyre fetare, kemi vendos të ndërtojmë një xhami moderne, të tipit që ekziston në komunën Bajram Pasha. Kemi sjell me vete edhe projektin e xhamisë të bërë gati nga ekspertët tanë, me qëllim që edhe ju të jepni pëlqimin tuaj dhe të përgatisni në afatin sa më të shkurtër të mundshëm kohor lejet përkatëse dhe të na ndihmoni për disa çështje përgatitore për fillimin e menjëhershëm të punëve në realizimin e projektit”, i ka thënë kryetarit Kastrati, Myftiu Shener.

Kryetari i Mitrovicës Avni Kastrati theksoi se ndihmat e vazhdueshme që Myftinia e Komunës Bajram Pasha ka ofruar për qytetarët e Mitrovicës. Pushteti lokal i kësaj komune është vëllazëruar me dy komuna të tjera të Turqisë dhe ka një bashkëpunim shumë të mirë edhe me komuna të tjera, të cilat po ashtu kanë ofruar ndihmë në forma të ndryshme për mitrovicasit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Empty
MesazhTitulli: Re: Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë.   Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. EmptyTue 17 May 2011 - 21:20

Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë. Religjionxhamiamitrovic
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë
MashAllah

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
 
Turqia në Mitrovicë ndërton xhaminë më të madhe në Kosovë.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: