islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty20%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty7%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty7%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty7%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty7%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty7%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty7%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty37%Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
MesazhTitulli: Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..   Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 22 Jul 2011 - 11:25

Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Shkrasniqi-300x170
“Koha Ditore-media e poshtër!”
on Korrik 21, 2011 11:15 pm / no comments

Shpërthen sërish imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi. Ai e ka sulmuar gazetën më të madhe në vend, Koha Ditore, duke thënë se po bën fushatë kundër tij, dhe e ka quajtur “medium të poshtër”, raporton Infosot.

“Këtë e ka bërë “Koha Ditore”. Ky medium është medium shumë i poshtër. Këta janë njerëz që ju kënaqet shpirti me luftue këtë shtet. Ata janë kundër Zotit dhe çdo seni që është e mbarë. Ata s’i don as Zoti, as kurrkush. Ata e dijnë, por nuk dojnë me e pranue. Ka kalue ajo kohë kur ti nuk guxon me folë. Liria e të shprehurit është në të gjithë botën…Kjo është pjesë e asaj fushate të kësaj gazete”, ka thënë imami Shefqet Krasniqi në një emision të “Tv Vali”.

Reagimi vjen pasi që gazeta raportoi sot se dy avokatë, një shkrimtar dhe një qytetar do të ushtrojnë kallëzim penal kundër imamit Krasniqi rreth komenteve të tij ndaj figurës së Nënës TerezëShpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Shkrasniqi-300x170

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
MesazhTitulli: Re: Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..   Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 22 Jul 2011 - 11:32

Allahu e ndihmofte Dr Shefqet Krasniqin ,se me te vertete eshte nje hoxhe i merituar ,,e sa per kohen ditore eshte e vertete ,se qdo here qe shikoj lajme ditore ,ajo qdo here gati nxite lajme kuundra fejes islame ,,All-llahu i shkaterrofte ata te cilet mundohen ta zhdukin fjalen e All-llahut ,....

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
muslimanja
Antar-aktiv
Antar-aktiv
muslimanja

Numri i postimeve : 148
Data e regjistrimit : 18/09/2010
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Kosovë

Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
MesazhTitulli: Re: Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..   Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 22 Jul 2011 - 12:48

O All-llah ndihmoje hoxhën tonë Dr.Shefqet Krasniqi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
MesazhTitulli: Re: Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..   Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 22 Jul 2011 - 15:25

Allahu e ndihmoft hoxhen e nderuar kunder ketyre qafirave te poshter.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
aksa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
aksa

Numri i postimeve : 492
Data e regjistrimit : 13/04/2010
Mosha : 45
Nacionaliteti-Sheti : Suisse - Kosova

Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
MesazhTitulli: Re: Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..   Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 22 Jul 2011 - 16:48

Selam alejkum Allahu i shkaterroft keta njerz te humbur qe jan kryekput kunder fes islame, vllezer dhe motra veq me i lexu komentet neper faqet si gazeta koha ditore se si shkruajn disa nga populli yn me ben shum keq te ndihem, Allahu mos jav plotsoft deshirat e tyre qe kan kunder hoxhes i cili vetem se flet per ne rrug te mir, Allahu i ndihmoft hoxhes ton, Amin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
vildane
Motrat islame
Motrat islame
vildane

Numri i postimeve : 51
Data e regjistrimit : 11/08/2010
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Kosov-Prishtin

Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
MesazhTitulli: Re: Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..   Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. EmptyFri 22 Jul 2011 - 22:05

Allahu e ruajt Hoxhen ton Dr.Shefqet krasniqii met tvertet osht ni dijetar i madhh Allahu e ruajt ngaa pa besimtarett Allahuu i ruajt te gjith muslimanet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty
MesazhTitulli: Re: Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..   Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter.. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpërthen Shefqet Krasniqi: "Koha Ditore" është medium i poshter..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: