islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty20%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty7%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty7%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty7%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty7%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty7%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty7%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty37%Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... Empty
MesazhTitulli: Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,...   Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,... EmptySat 27 Aug 2011 - 15:01

Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që, fondacioni i universitetit el-Buhara në Malajzi

Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që, fondacioni i universitetit el-Buhara në Malajzi në bashkëpunim me fondacionin e shkencës dhe kulturës “Dituria” këtë vit ofrojnë studime deri diplomike me bursë në këtë universitet. Gjuha e studimit është anglishte. Deri më tani kemi konfirmim për këto drejtime:

1. School of Business

• Bachelor of Accounting

• Bachelor of Business Administration.

2. School of Information and Communications Technology

• Bachelor of Computer Science (Software Engineering)

• Bachelor of Computer Science (Networking)

3. School of Humanities and Social Science (pending approval)

• Bachelor of Social Science (Economics)

• Bachelor of Social Science (Development Studies)

studentet te cilet do te shkojne ne universitetin Albukhari nje vit do e mesojne anglishten. pastaj nje vit do kene "Foundation Studies". pas asaj 3 vjet do studjojne ne degen qe do e zgjedhin. Foundation Studies i ka keto lende:

Centre of Foundation Studies

This 1 year Foundation programme will prepare students with a minimum of O Level or equivalent qualifications for University studies. Students with higher qualifications, but who cannot be accepted into degree programmes, will also need to do the Foundation programme which focuses on the following skills:-

• English Language

• Communications

• Mathematical

• Computing

• Thinking and Learning

Linku i universitetit.

http://www.aiu.edu.my/

të interesurit mund të kontaktojnë në këtë numër: 042-221-431 ose në emailin adresën: musamusai@hotmail.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Të interesuarit për studime jashtë vendit nga vendet ballkanike i njoftojmë që,...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: