islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty20%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty7%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty7%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty7%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty7%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty7%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty7%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty37%“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 “Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Empty
MesazhTitulli: “Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt   “Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt EmptyMon 17 Oct 2011 - 11:12

“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt Keshilli-egjiptian-258x198
Sipas burimeve egjiptiane të informacionit, qeveria ka formuar një këshill islam-kristian për të qetësuar revoltën që shpërtheu mes koptëve të krishterë dhe forcave të armatosura.

Burimet zyrtare të informacionit, kanë bërë me dije se kryeministri egjiptian Isam Sheref, ka formuar këshillin islam-kristian të titulluar “Shtëpia e familjes” me në krye vetë shejhun e Ez’herit dhe kreun e kishës kopte.

Rezidenca e këtij këshilli do të jetë në Kajro, në institucionin e Ez’herit.

Ky këshill, ka për qëllim të ruajë strukturën shoqërore të Egjiptit, në koordinim me të gjitha organet dhe ministritë përkatëse.

Këshilli në fjalë përbëhet nga një numër dijetarësh myslimanë, klerikë të kishës ortodokse, përfaqësues të kishave të tjera dhe një numër mendimtarësh dhe ekspertesh.(A.O)

Allahu ju shperbleft per postimin.
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
“Shtëpia e familjes” Formohet këshilli islam-kristian në Egjipt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: