islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty20%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty7%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty7%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty7%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty7%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty7%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty7%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty37%| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 | 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve Empty
MesazhTitulli: | 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve   | 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve EmptyWed 30 Nov 2011 - 19:28

| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve GRAFITI_620354979


Aktivistët e ‘Iliricum Libertas’ të liruar pas ndalimit për shkak të vizatimit në grafit të hartës së Shqipërisë Etnike në dalje të Tetovës, rrezikohen të burgosen nga 1 deri në 5 vite burg pasi sot ndaj tyre është ngritur padi penale nën akuzën se ata kanë nxitur urrejtje ndëretnike dhe kanë prishur qetësinë publike. Kështu njoftojnë nga MPB-ja edhe pse për një gjë të tillë autorët e grafitit akoma nuk kanë njohuri.Ndërkohë dje, njëri nga të ndaluarit, Valon Kurtishi, njëherit edhe aktivist i Lëvizjes ‘Iliricum Libertas’ tha se Maqedonia funksion me standarde të dyfishta kur bëhet fjalë për maqedonasit dhe shqiptarët pasi shteti nuk përdor të njëjtin standard kur maqedonasit shpalosnin hartën e Maqedonisë së Madhe gjatë fjalimit të Gruevskit në 20 vjetorin e pavarësisë së Maqedonisë. Nga ku akt, tha Kurtishi, Gruevski ishte i ndërgjegjshëm por askush nuk u arrestua dhe nuk u dëgjua asnjë reagim.Ndryshe, fyerjet ndaj shqiptarëve u përshkallëzuan në ndeshjen miqësore të futbollit Maqedoni-Shqipëri që u luajt në Prilep më 15 nëntor ku tifozët maqedonas fyen rëndë shqiptarët ndërsa pas ndeshjes dogjën flamurin kombëtar. Fyerje të tilla nga tifozët maqedonas tashmë janë shndërruar në përditshmëri në çdo ndeshje sportive pavarësisht nëse luajnë apo jo skuadra shqiptare. Në shenjë reagimi ndaj këtyre fyerjve, në një ndeshje futbolli në Kaçanik, tifozët shqiptarë dogjën flamurin maqedonas. Veprimi i tillë i tifozëve u dënua nga Prishtina Zyrtare e cila paralajmëroi hetimin e rastit. Reagime të shumta kishte për djegien e flamurit maqedonasi pati edhe nga politikanët dhe mediat maqedonase të cilat për rastin e fyerjes së shqiptarëve në ndeshjen miqësore më Shqipërinë në Prilep, nuk kishin bërë asnjë reagim apo njoftim në media, siç ndodhi edhe me ofendimet me baza nacionale ndaj shqiptarëve nga grupi i tifozëve ‘Komitët’ të shtunën në stadiumin në Gjorçe Petrov. Edhe pse Federata e Futbollit e Maqedonisë me rregulloren e saj obligohet të ndërpresë ndeshjet në raste fyerjesh në baza nacionale apo fetare, kjo nuk ndodhi as në Prilep dhe as në Gjorçe Petrov. Valmir Kuçi

Burimi Alsat-m

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
| 'Harta Shqiperis Etnike ne Tetove' padi ndaj autorëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: