islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty20%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty7%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty7%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty7%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty7%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty7%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty7%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty37%‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 ‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Empty
MesazhTitulli: ‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet   ‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet EmptySat 3 Dec 2011 - 10:34

‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet Bushi-260x198

Organizata ndërkombëtare e të drejtave të njeriut “Amnesty International” kërkon sërish arrestimin e ish-presidentit të SHBA-ve, George W Bush, për shkelje të të drejtave të njeriut dhe torturave të kryera ndaj të dyshuarve për terrorizëm.

“Amnesty International” bëri të ditur se rasti më i mirë është pikërisht vizita e tij në Etiopi, Tanzani dhe Zambia.

Ish-presidenti Bush mbërriti sot në Lusaka mes thirrjeve të kësaj organizate për arrestimin e tij. Gjatë këtij udhëtimi që ka për qëllim rritjen e vetëdijes për çështjet shëndetësore, Bush do të vizitojë klinikat e SIDA-s dhe një spital për kurimin e kancerit.

Në kohën që ishte president, në vitet 2001- 2009, Bush autorizoi përdorimin e disa metodave dhe teknikave hetimi, të cilat konsiderohen tortura nga “Amnesty International” dhe grupe të tjera të të drejtave të njeriut.

Në muajin shkurt të këtij viti, Bush anuloi një vizitë në Zvicër për shkak të kërcënimit se mund të arrestohej.

Allahu ju shperbleft per postimin.
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
‘Amnesty International’ kërkon që Bushi të arrestohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: