islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty20%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty7%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty7%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty7%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty7%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty7%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty7%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty37%Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re Empty
17032019
MesazhArrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re

Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re 20190335 Në Britaninë e Madhe është arrestuar një person për shkak të mbështetjes së sulmit terrorist mbi dy xhamitë në qytetin Christchurch, në Zelandë të Re, ku humbën jetën së paku 50 besimtarë muslimanë, raporton Anadolu Agency (AA). 
Në njoftimin e policisë britanike thuhet se është arrestuar një burrë 24-vjeçar, i cili përmes rrjeteve sociale ka mbështetur sulmin islamofobik terrorist në Zelandë të Re. 
Një militant i ekstremit të djathtë më 16 qershor të vitit 2016 vrau deputetën britanike Jo Cox, në fshatin Birstall, në prag të referendumit për Brexit-in, ndërsa policia britanike në këtë plan filloi të ndërmarrë masa më të rrepta.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re :: Komentet

No Comment.
 

Arrestohet një britanik për mbështetje të sulmit terrorist në Zelandë të Re

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: