islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty20%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty7%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty7%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty7%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty7%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty7%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty7%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty37%Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Amar
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Amar

Numri i postimeve : 98
Data e regjistrimit : 26/10/2011

Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! Empty
MesazhTitulli: Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.!   Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.! EmptyThu 22 Dec 2011 - 11:46


- Me the te mos pija alkool, keshtu qe une piva nje Spritie dhe ndishesha krenare me
veten time ashtu si me the edhe ti, qe ndiheshe krenare per mua!
- Me the qe nuk duhet te pi dhe te ngas makinen, ndryshe nga disa miq, keshillat e tua
kane qene gjithmone te drejta.
- Kur festa mbaroi njerezit filluan te ngisnin makinat e tyre pa qene ne gjendje per
ti ngare ato.
- Une shkova ne makinen time me mendimin se do te kthehesha ne shtepine time si
gjithmone.Nuk e mendoja se cfare me priste.
- Nene tani jam e shtrire ne rruge dhe degjoj policine qe thote: "Ajo qe shkaktoi
aksidentin ishte e pire."
Nene, zeri i tij me ngjan shume i larget. Gjaku im eshte perhapur gjithandej dhe une
po perpiqem me gjithe forcat e mija qe te mbijetoj.
Degjoj doktorin qe thote: "Vajza nuk ka per te mbijetuar." - "Jam e sigurt se ai qe
shkaktoi aksidentin kishte pire, dhe mua tani me duhet te vdes. Pse e bejne kete gje
njerezit nene? Duke ditur qe keshtu do te marrin shume jete. Dhimbja me ther si njemije
thika.Thuaj motres qe te mos qaj, thuaj babit qe te jete i forte, se kur te shkoj ne
parajse do tju shikoj gjithmone nga lart te gjitheve.
- Dikush duhet ta kish mesuar ate vajze, se te pish dhe te ngasesh, eshte e gabuar.
Ndoshta nese prinderit e saj do ti kishin thene, une nuk do isha duke vdekur tani.
Frymemarrja po me dobesohet me shume.
- Nene keto jane castet e mija te fundit dhe jam shume e deshperuar.
Do doja te te perqafoja nene, nderkohe qe jam e shtrire ketu, te te thoja se sa shume
te dua, nene...te...dua...nene......lamtumire."

| Keto fjale jane shkruar prej ne gazetari i cili ishte deshmitar i gjithe aksidentit.
Me shume dhimbje ai i shkroi keto fjale dhe menjehere filloi sensibilizimin ne qytetin
e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Unë shkova në festë dhe mbajta mend atë që më the ti.!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: