islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tregime Islame EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tregime Islame EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tregime Islame EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregime Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregime Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tregime Islame EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tregime Islame EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tregime Islame EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tregime Islame EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tregime Islame EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tregime Islame EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregime Islame EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregime Islame EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tregime Islame EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tregime Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tregime Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tregime Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tregime Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tregime Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tregime Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tregime Islame EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tregime Islame EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tregime Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Tregime Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Tregime Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Tregime Islame Empty20%Tregime Islame Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Tregime Islame Empty7%Tregime Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Tregime Islame Empty7%Tregime Islame Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Tregime Islame Empty7%Tregime Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Tregime Islame Empty7%Tregime Islame Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Tregime Islame Empty7%Tregime Islame Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Tregime Islame Empty7%Tregime Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Tregime Islame Empty37%Tregime Islame Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1083
Tregime Islame Islami12prej Tue 28 Oct 2014 - 23:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni2179
Tregime Islame 1981-50prej Wed 28 Dec 2011 - 18:52
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Zudi Fejzuli1300
Tregime Islame Islami12prej Wed 28 Dec 2011 - 10:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1313
Tregime Islame Islami12prej Sat 24 Dec 2011 - 18:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1jettoni1198
Tregime Islame 1178-99prej Fri 23 Dec 2011 - 20:22
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi1184
Tregime Islame Islami11prej Thu 22 Dec 2011 - 18:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0Ummu Amar1154
Tregime Islame Divers_74prej Thu 22 Dec 2011 - 11:46
Ummu Amar Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1240
Tregime Islame Islami12prej Thu 22 Dec 2011 - 11:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Shemsi1428
Tregime Islame 1178-99prej Thu 22 Dec 2011 - 10:33
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Broshura e djaloshit njëmbëdhjetë vjeçar e ndaloi gruan nga vetvrasja
 
0jettoni1285
Tregime Islame 1981-50prej Mon 19 Dec 2011 - 11:41
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Samira2500
Tregime Islame Islami12prej Sun 18 Dec 2011 - 20:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Miu-vetja jonë, bretkosa-shpirti jonë, shkaba e zezë-shejtani
 
0jettoni1555
Tregime Islame 1981-50prej Sun 18 Dec 2011 - 20:32
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1514
Tregime Islame 1178-99prej Sat 17 Dec 2011 - 20:12
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Tregimi i mrekullueshëm i kësaj ngjarje
 
0jettoni1118
Tregime Islame 1981-50prej Sat 17 Dec 2011 - 16:10
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Agjërimi i vajzës gjashtë vjeçares dhe mësuesja e saj
 
0jettoni1070
Tregime Islame 1981-50prej Fri 16 Dec 2011 - 22:29
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni1108
Tregime Islame 1981-50prej Fri 16 Dec 2011 - 22:28
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1159
Tregime Islame Islami12prej Fri 16 Dec 2011 - 10:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Biseda e Pejgamberit a.s. me krokodilin
 
0jettoni1275
Tregime Islame 1981-50prej Wed 14 Dec 2011 - 17:51
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Historia e mrekullueshme e një qeni dhe mësimet e nxjerra nga kjo histori
 
0jettoni1929
Tregime Islame 1981-50prej Tue 13 Dec 2011 - 15:16
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Biseda e engjëjve gjatë fjetjes së Pejgamberit a.s.
 
2jettoni1348
Tregime Islame 1178-99prej Mon 12 Dec 2011 - 19:20
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Dhjetë ditë pasi vdes Pejgamberi a.s. atij i vjen një musafir
 
2jettoni1662
Tregime Islame 1981-50prej Sun 11 Dec 2011 - 19:55
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Dialogu i Pejgamberit a.s. me foshnjën)
 
0jettoni1410
Tregime Islame 1981-50prej Sun 11 Dec 2011 - 19:11
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Historia e komandant Shamilit
 
1jettoni1211
Tregime Islame 1178-99prej Sat 10 Dec 2011 - 14:17
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Ëndrra e Abdullah bin Mubarek me engjëjt)
 
1jettoni1228
Tregime Islame 1178-99prej Sat 10 Dec 2011 - 14:14
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Tregim special
 
4jettoni1270
Tregime Islame 1981-50prej Sat 10 Dec 2011 - 10:35
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Nga durimi i një nëne, Allahu i ringjalli të dy fëmijët e saj)
 
1jettoni1382
Tregime Islame 1178-99prej Fri 9 Dec 2011 - 22:09
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Allahu, udhëzues i mendjeve të ndritura në oqeanet e diturisë)
 
1jettoni1619
avatarprej Wed 7 Dec 2011 - 20:43
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Ky është djali i cili e njohu Zotin e tij?
 
0jettoni1273
Tregime Islame 1981-50prej Tue 6 Dec 2011 - 17:35
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1272
Tregime Islame Islami12prej Tue 6 Dec 2011 - 10:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni1262
Tregime Islame 1981-50prej Mon 5 Dec 2011 - 12:40
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Një tregim tepër interesant
 
2jettoni1356
Tregime Islame 1981-50prej Sat 3 Dec 2011 - 23:06
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Shemsi1429
avatarprej Sat 3 Dec 2011 - 19:28
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1298
Tregime Islame Islami12prej Sat 3 Dec 2011 - 16:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Agjenti anglez Harper rrëfen detyrat për shkatërrimin e Perandorisë Osmane
 
0jettoni2213
Tregime Islame 1981-50prej Thu 1 Dec 2011 - 22:19
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1413
Tregime Islame 1178-99prej Wed 30 Nov 2011 - 12:20
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re
(ndodhi nga profeti Nuh a.s.)
 
1jettoni1227
Tregime Islame 1178-99prej Tue 29 Nov 2011 - 20:41
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1228
Tregime Islame Islami12prej Mon 28 Nov 2011 - 12:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
1500 Vjet Më Të Vjetër Se Tevrati
 
0jettoni1258
Tregime Islame 1981-50prej Sun 27 Nov 2011 - 20:13
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi1518
Tregime Islame Islami11prej Tue 22 Nov 2011 - 11:57
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Afrim Demiri1637
avatarprej Sat 19 Nov 2011 - 0:23
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 4Afrim Demiri1499
avatarprej Fri 18 Nov 2011 - 0:16
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 2Afrim Demiri1778
avatarprej Thu 17 Nov 2011 - 21:33
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri2194
avatarprej Wed 16 Nov 2011 - 10:45
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 5Zudi Fejzuli1602
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 22:17
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri2244
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 10:48
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Islam Only Way1393
Tregime Islame 1943-36prej Tue 15 Nov 2011 - 1:58
Islam Only Way Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri1453
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 0:36
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 2Afrim Demiri1705
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 21:34
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
motra e cila u pendua para se te vdiste
 
0roberesha e Allahut1491
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 19:40
roberesha e Allahut Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Afrim Demiri1468
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 11:27
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
 Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Asnjë
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire