islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty20%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty7%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty7%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty7%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty7%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty7%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty7%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty37%Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 13 Nov 2011 - 22:25

Eselamu Alejkum gjitheve,,,,,,,,,,,
Duke shfletuar disa libra me ra ne dore nje liber qe tregonte disa ndodhi te jetes se Profetit Muhammed [sal-lall-llahu alejhi vesel-lem] dhe te asehabeve te tij. I lexova te gjitha, dhe une nga ato tregime, shkeputa kete ndodhi.
Kishin vajtur disa gra plaka ne dhomen e Profetit [sal-lall-llahu alehji vesel-lem] dhe e kishin pyetur, nese ata do te hinin ne xhennet! Profeti [sal-lall-allahu alehi vesel-lem u kishte thene se plakat nuk do te hine ne xhennet plakat kishin filluar te qajne nga halli qe i kishte kapluar, duke patur parasyshe se fjalet e Pejgamberit gjithmone jane te sakta. Profeti [sal-lall-llahu aljhi vsel-lem] largohet nga shtepia. ndersa plakat vazhdonin akoma te qanin. Meqense ato e dinin qe profeti [sal-lall-llahu aljhi vesel-lem] nuk kishte mundesi qe te genjente, pasi dihej karakteri i pa-arritshem qe zoteronte, e kishin tashme te sigurte qe nuk hinin ne Xhenet. Dikush i shqetesuar takon profetin dhe e lajmeron qe ato plaka nuk e kishin nderment te largoheshin nga shtepija e tij, pasi ai u kishte thene qe plakat nuk hinin ne Xhenet. Profeti Muhamed [sal-lall-llahu alejhi vsel-lem] me qetesi dhe me buzeqeshjen e tij te paster i pergjigjet:
-Plakat nuk hijne ne Xhenet, pasi ato do te hijne te reja. (Nqs e dini njerzit qe hijne ne Xhenet hijne ne moshen me te bukur te tyre).
Kjo ishte dhe pergjigja qe i beri plakat te qeshin perseri!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptySun 13 Nov 2011 - 23:14

All-llahu te shperblefte per kete postim, Ne fillim duke lexuar mu duk pikelluse ,,hehe por me ne fund ia dolen-All-llahu befte rahmet mbi ne ..

Allahu ju shperbleft per postimin.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Nov 2011 - 0:06

Allahu ju shperblefte i nderuar....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Nov 2011 - 20:06

Shemsi, Jasemina Allahu ju rrujt per lexim. Po shemsi kjo eshte forma Alegorike e Profetit Muhammed [sal-lall-llahu alrhi vesel-lem]

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyMon 14 Nov 2011 - 22:21

All-llahu te nderofte Zudi ,e kuptova formen me ka pelqyer,.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Afrim Demiri
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt


Numri i postimeve : 34
Data e regjistrimit : 02/09/2011
Mosha : 26
Nacionaliteti-Sheti : maqedoni

Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! EmptyTue 15 Nov 2011 - 22:17

Allahu ju shperbleft

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty
MesazhTitulli: Re: Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!   Plakaat nuk do te hine ne xhennet!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Plakaat nuk do te hine ne xhennet!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: