islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty96% KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty0% KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty0% KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty0% KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty1% KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty2% KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

  KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

 KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! Empty
MesazhTitulli: KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE!    KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE! EmptyMon 23 Jan 2012 - 22:51

VETEM 3 MIN - IMAMI MEDINES QAN GJAT LIGJERIMIT

U rrit si jetim, u dëbua nga vendlindja, u bojkotua për tre vite, u fsheh në shpellë dhe i vdiqën gjashtë prej bijve (derisa vet ishe gjallë, e ki kishte varrosur me duart e tij). Populli i tij e përndoqi gjatë migrimit dhe e luftoi.

Por, pavarësisht këtyre dhe të tjera fatkeqësish që i përjetoi, ishte optimist në jetën e tij dhe thoshte: "E pëlqej optimizmin dhe fjalën e mirë." (Buhariu dhe Muslimi)

KY ISHTE PEJGAMBERI YNE, PAQJA DHE LEVDATAT E ALLAHUT QOFSHIN MBI TE!
[youtube]