islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty20%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty7%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty7%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty7%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty7%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty7%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty7%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty37%Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptySun 5 Feb 2012 - 23:13

Es-selamu alejkum të nderuar antarë/e të Forumit Islamieshtedrit, siq edini gjendja në Maqedoni sa vjen e po keqësohet.....Dita ditës po shtohen ofendimet,sharjet,shkrimet,rtiketimet,tallje e kështu me radh....
Kjo gjendje në vete ka një domethënje.Dhe mu kjo ndjenj më detiroj mua që ta hapi këtë temë dhe ta diskutojm këtë çështje së bashku. A thua vallë kush i kurdis këto gjëra? Plani i kujt janë? Çka do të ndodh?...A pritet një luft e re pas gjith këtyre? Nëse ndodh një luft a do të jet sikur ajo e 2001, ku disa persona përfituan poste, kurse disa tjer humbën gjithçka madje dhe të dashurit e tyre? Masi është ofenduar edhe islami dhe nëse fillon një luftë a obligohemi që të gjithë ti përgjigjemi??.....Janë këto pyetjet që nduhet së bashku ti shtjellojm.Prandaj pres opinionine gjith juve pa mar parasysh se a jeni antarë apo vetëm vizitor sepse edhe vizitorët kanë mundësi me u inkaudruar në temë me mendimet e tyre duke klikuar nalt në butonin përgjigju apo nën temën në katrorin e shprast. Vetëm se vizitorët jahst asaj që duhet ta vendosin një emër që do ta identifikojn postimine tyre duhet ta vendosin edhe kodin verifikues kur ta bëjn psotimin.

Wes-selamu alejkum....Pres opinionin tuaj!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyMon 6 Feb 2012 - 22:19

Wealejkumus-selamu werahmetullahi weberekatuhu vellau im Admin. Allahu qofte me ty vella!
Po vella me te vertete eshte shum shqetesuese gjendja e paraqitur diteve te fundit ne Maqedoni qe me te vertete ka ardhur ne pikepyetje bashkjetesa ndermjet dy etniteteve me te medha ne kete vende. Por si duket heshtja e ekzekutivit i ndihmon edhe me shum perkeqesimit te situates edhe ashtu te perkeqesuar!
Une medoj dhe dua te shpreh opinionin tim se gjendja askalon atehere kur dy komunitetet nuk i perputhin gjerat dhe gjithmone komuniteti nm 1 mundohet te tregohet me superior kundrjet komunitetit nm 2.! Une mendoj se gjendja do te vazhdoj keshtu e eakaluare derisa pushteti te mar nje vendim serioz qe te parandaloj çdo agresivitete qe te çon ne humner.Pastaj naiviteti e ben te veten, populli sllav ketu nuk dua te tregohem racist por eshte shum reale se akoma jetojne injorancen e tyre qe e tregoje nepermjet ketyre shkrimeve te fundit qe bejne ne vede. Ket e bejne ne nje far forme sipas meje se ndjehen te kercnuar nga shqipetaret me fen e tyre te paster me kulturen e kultivuar dhe zhvillimin shkencor qe kan pervetsuar viteve te fundit shqipetaret ne kete vende. Por me kot e kan ata, sepse ne jemi historija e ketij vendi! Ne e kemi ndertuar kete vende me forcen tone fizike duke shetitur ne rruget e botes. Tash ka ardhur koha qe te drejtojm edhe legjislativin dhe do t'ja arrime InshaAllahu Teala qe te pervetsojme njeher e pergjithmone ekzekutivin e ketij vendi!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyMon 6 Feb 2012 - 22:32

Allahu te shperbelft vlla për komentin, po ashtu është po këta të poshtër nxiten nga qeveria nga Gruevski ndërsa Shqiptarët heshtin se jan Koruptu...Pala Maqedonase në opozit e ngre z0δrrin më shumë se pala shqiptare...Madje, sot edhe në Tetovë kan shkrujtur parolla anti shqipatre!!....Ku jemi ne me cilin vend do të krenohemi?! Themi s ejemi vendas, Historia folën ndryshe po faktet?! Sigurisht folin ndryshe.

Inshallah bëhet diqka por jo si në 2001, por ti qërojm hesapet një herë e përgjithmonë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 7 Feb 2012 - 10:37

Selamu Alejkum vellezer dhe motra musliman !

Do te shprehm dhe un lidhje me debatin ne vijim , do mundohem te jap opinonin time me aq sa kam arrit te kuptoj dhe si mund ta komentoj ..
Shkurt dhe shqip punt nuk na bejne ic ne Maqedoni ! Jemi duke u thyer per cdo dite nga pala Maqedonase te ashtuquajtur me mire '' Okupator serb "
Ku eshte qeverija e re e Ali Ahmetit (BDI) qe deri dje me dhune i mur votat nga populli shqiptare ?! Pse tani te pakten nuk e mbron kulturen shqiptare dhe ate fetare ? ...Jemi duke u sha si nga feja dhe nga qeshtja etnike , Ne asnje debat nuk kam pa un qe te ngre zerin dikush nga qeveria i kan firk Nikola Gruevskit se po ja nxjerr te zezat e Listes se Zeze , jemi duke ndjet si pula ktu ... Si nuk kan turp deri dje per ke u derdh ai gjak shqiptare duke u nis lufta e viti 1941 '' Masakrat serbosllave ndaj Shqiptareve ne Karadak '' e deri me sot , akoma per luftra do flasim neve ? Duke pa qeshtje e demokracis ? Apo do merremi vetem me incidete gjithmon sa atje u vra ky ktu u vra ai etj etj .. STOP
Vetem kriz i kan dhen vendit papunsime sa te duasha, ekonmia e rend nuk mundet prindi asnje kafshat te bukes tja siguroj femijs ...Un se di ky poplli jon cfar jan duke pa pse nuk cohen ne kemeb dhe te bajne protestat per gjerat e tyre personale ....Apo s'kan faj jan mesu te shiten shqiptaret per 50 euro ,

...E gjithe kjo duke u nis nga kriza ekonomike , papunsimi dhe kto te fundit incidetet sipas mendimit tim duhet te nderrohet qeveria ... te shpallet zgjedhje te parakoshme ( edhe pse nuk do kete kush e di cfar ndryshimi ) po mendoj se do stabilizohet puna , e mos te shohim vetem qendjen e luftes sikur qe ishte 2001-shi , se vendi im u ka perfshi ne lufte dhe e di se cfar kemi heq ...I kemi humber njerzit ton per asgje ic vetem pse ju kan Ali Ahmetit te shkon ne lufte ....Allahu ja bofte xhennet ai qe ka vdek ne lufte ( qe ka shku per hir te Allahut ). Mirpo shumica kan shkuar qe neser te quan veten KOMANDAT ...Ehh se per te fol ka shume sa do ishte be nje tekst i gjate .

Selamu Alejkum !!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 7 Feb 2012 - 17:44

Eelamu Alejkum gjitheve.....................
Gjendja e paraqitur koheve te fundit ne vende eshte me te vertete e tensionuar.! Por, ne çka duhet te bejme?! T'ju kunderpergjigjemi me po ato sjellje jo njerzore. Jo, asesi!! Sepse ne kemi nevoje te kultivojme gjera te bukura, ne vende se te meremi me ato njerez qe nuk kan identitet. Ne gjithe qe jemi ketu ne kete vende duhet te tregohemi gjakeftohte dhe te tregojme qytetrime te larte dhe tu themi atyre se ne nuk kemi (BRINA) qe te matemi me ato njerez qe ne fakt nuk jane njerez. Nese pergjigjemi me ato sjellje siç sillen ato, atehere edhe ne jemi tamame sikur ata. hiç me pak!. Ne duhet te kalojem edhe kete siç kemi kaluar shum gjera te veshtira ne menyre qe te shuajme zjarrin e ndezur e jo te hudhim benzin ne zjarre. Sa i takon motres Jasemina se duhet te shkohet ne zgjedhje te parakoheshme eshte e kote vetem se harxhim parashe, sepse ne shum mire i shohim statistikat se çka flasin, gjithmone dominoje partite ne pushtete. wealejkm selam.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 7 Feb 2012 - 18:25

Selamu Alejkum i nderruari [b]Zudi Fejzuli [/b] !!!

Me pelqen postimi juaj , mirpo , ndonjhere nuk duhet me i len ca gjera ashtu shkel e shko se vjen e behet me e madhe cdo pun ... Duhet me reagu per cdo levizje qeveria jo me arme te ftohte ose te nxet thjesh me debat dhe me fakte qe duhet t'ja flasish mire ate gjuhen kundershtarit tend per ta bind se e bardha eshte e bardh dhe jo e zez. .
Cito :
Sa i takon motres Jasemina se duhet te shkohet ne zgjedhje te parakoheshme eshte e kote vetem se harxhim parashe, sepse ne shum mire i shohim statistikat se çka flasin, gjithmone dominoje partite ne pushtete. wealejkm selam.
Un mendova qe do tejkalohet gjendja nese parashikohet nje zgjedhje tjeter paralamentare , mendoj se shumica kete gje e duan , jo se do ndryshon shume gjera se nuk e perkrahi asnje parti per mua personalisht jan merr njeren perlas tjetren. Po mbase do e heqin ate mllef qe kan .. Nejse neve ktu thjesht po flasim nje debat po sidoqofte perkrahi mendimin e secilit ktu , se me e vlershme do ishte ne si popull dhe si bashkvendas te flas ktu dhe te biem dakrot sa dikush .........

Selamu Alejkum !

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 7 Feb 2012 - 19:02

Vallah çështja është dramatizuar aq shumë sa tash i është dhënë kahje politike ksaj çështje në Maqedoni saqë Zotri Thaçi për të fituar poena politike dhe për të filluar ëndrën e tij për Karike ja ka nisur të jep deklarata se kinse kto ofendime jan kryesisht anti shqiptare dhe jo antimuslimane:
Deklarata e tij në vijim:
Cito :
Incidentet janë antishqiptare e jo antimyslimane

Kryetari i PDSH-së tha se këto incidente janë të organizuara nga
institucionet maqedonase, Akademia e Shkencave, Qeveria, si dhe nga
disa qarqe të tjera ekstremiste.

Komplet Deklarata e tij:
Kodi:
[b]Dibër, 7 shkurt -[/b] Ngjarjet e fundit që ndodhin në
Maqedoni janë ngjarje antinacionale e jo antifetare dhe janë të
drejtuara për ofendimin e shqiptarëve e jo të fesë myslimane. Këto
incidente kanë karakter racist ndaj shqiptarëve, meqë në xhaminë e
Manastirit u shkruajt “Smërt za shiptarite”(Vdekje për shqiptarët) dhe
jo “Smërt za muslimanite”. Po ashtu në brohoritjet raciste në sallat
sportive dëgjohen fjalët “Smërt na albancite” e jo “Smërt za
muslimanite”. Kështu i vlerësoi incidentet e fundit që ndodhën në
Maqedoni, lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi gjatë
vizitës në Dibër. Kryetari i PDSH-së tha se këto incidente janë të
organizuara nga institucionet maqedonase, Akademia e Shkencave, Qeveria,
 si dhe nga disa qarqe të tjera ekstremiste. Sipas tij, incidentet kanë
për qëllim që të tërheqin vëmendjen nga gjendja në të cilën ndodhet
Maqedonia dhe pozitës dita-ditës më të rëndë të shqiptarëve. “Duke marrë
 parasysh se problemet në Maqedoni janë etnike, shqiptarët nuk duhet të
bien në kurth të kurdisjes së këtyre ngjarjeve. Në Maqedoni mbetet i
hapur problemi ndërnacional mes shqiptarëve dhe maqedonasve”, tha Thaçi.
 Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare këto komente i bëri gjatë takimit
të organizuar me rastin e kalimit të këshilltarëve të DR-së në Këshillin
 e Dibrës në PDSH. Ndërkohë, kryetari i degës të PDSH në Dibër, Bashkim
Sela, theksoi se kalimi i tre këshilltarëve nga DR në PDSH, dukshëm ka
përmirësuar pozitën e kësaj partie në Këshillin e Komunës së Dibrës.
(Vjollca Sadiku/KOHA)

I them Zotri thaçit Çka ishte tallja me muslimanët në Karvanin e Vevçanit ati a muslimanët a shqiptarët i ofenduan??!!
Jo mor Zotri i nderuar pallavrat e tua dhe të Homologut tënd në pushtet i kemi msuar, mjer populli jonë i cili ballafaqohet me këto ofendime sepse teke fundit a ofenduan muslimanët a shqiptarët për ne është e njejt sepse nuk ndahet njëra nga tjetra ashtu siç nuk ndahet mishi prej kocit.

Po unë prap e përsëris se kur të prkein ati ku të dhemb më së shumti ,duhet tu tregosh se edhe ti di ta çosh zërin po di ta çosh edhe pushkën se ne nuk i kemi frig aksujt përveç Zotit.

Se kur ishte në pushtet zotria në fjal nuk na ofenduan me tallje si sot por na ofenduan me dy mënyra tjera:

  1. Na vran në brodec dhe dul me sukses operacioni i vrasjes së shqiptarve musliman e Zotri thaçi e përshëndeti këtë operacion me në krye Refet Elmazin ish ministrin e mbrojtjes.
  2. Kur u ofendua Muhammedi a.s me karikatura, në Tetovë u mbajt një protest anti karikaturave, Zotri Matoshi tha ose do ta ndalni këtë protest ose unë me pistoletën time ku kam 7 plumba do të gjuaj 7 veta.
  3. Zotri thaci në një deklarat të veten kur ishte në pushtet tha Bushi është djali i Zotit.
  4. Në një miting të tij para elektoratit në Strug për të fituar vota tha: Shqiptarët e kan humbur kiblen kiblja e shqiptarve është PDSH-ja
Ja pse ne nuk dueht të bazohemi në parti se ata mendojn vetëm për veten evet e jo për populline gjitha jan një soj......Allahu e bëft hajr.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 7 Feb 2012 - 21:44

Jalla more burr i dheut incidenti paska qen antishqiptare e jo antimusliman ? Pse ku jeton ky prej marsit ka ardh Subhan'Allah .

Shkundu ne koke njehere e mire hapi syt o moler e leri ato peralla qe ke vu ne gjume shum shqiptare. Tek e fundit nuk ja vlen te flasish per nje bandit ...Ehh mjer vatanin e mjer mileti i thon kesaj pune .

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyTue 7 Feb 2012 - 22:01

Eselamu Alejkum
Deri diku diskutimi mori konotacionin politik. Hajr InshaAllah!! Neve ketu na duhet qe te debatojme se bashku qe te gjejme nje gjuhe te perbashket per tejkalimin e kasaj situate te krijuar ashtu nga disa njereze te papergjegjeshem, qe pasojat jan dramatike nese vazhdon keshtu deri ne askalimin e gjendjes se acaruare, duke anashkaluar politiken totalishte.! Neve ketu sidomos nuk na intereson fare politike sepse kemi dergur me votat tona "shumice" njereze qe jan kompetent qe te menaxhojne çdo situate e paraqitur ne vendin qe perfaqesojne ata. Por ne duhet qe te gjejm nje formule injoruese qe te munde t'ju largohemi ketyre provokimeve te njepasnjeshme qe vin nga disa njerez fanatika!........ZGJIDHJA MUNDE TE JETE EDHE ME PROTESTA MBAREKOMBETARE!!
wealejkum selam

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? EmptyMon 26 Mar 2012 - 23:18

Tani per tani nuk jam ne rrjedhe se cka po ndodhe ne Maqedoni , sikur u ka be nje rrembullak i madh ne mes saj politikant e nuk merret vesh kush cka i tha ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??   Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni?? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Temë në Diskutim: Çka mendoni për gjendjen e krijuar në Maqedoni??
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: