islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty20%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty7%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty7%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty7%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty7%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty7%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty7%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty37%Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
MesazhTitulli: Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë"   Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySun 1 Apr 2012 - 13:15


  1. Të humbësh pa provuar asnjëherë? Të dorëzohesh para fatit,apo fati të dorëzohet para teje? Të provosh besimin në All-llah,apo të humbësh veten para syve? Të biesh në Razz apo të bëhesh kryelartë? Të besosh fjalën e All-llahut xh.sh.apo të besosh fjalën e një njeriu? I devotshëm apo i urrejtur? Të pasurosh shpirtin me Iman apo të pasurosh veten me haram? Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë"   Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptySun 1 Apr 2012 - 14:38

Jeta është e përbërë nga vetëm dy ditë:

- Një ditë është për ju!
- Tjetra ditë është kundër jush!

“Ata që kanë qenë falenderues, ndaj Krijuesit është dita për ju.”

“ Dhe ata që s’kanë mbjellur nuk kanë për të korur, pra kjo është dita, kundër jush.”

Zgjidh atë që është e drejtë dhe mos zgjidh interesat e tua personale.

Jeto për të vërtetën duke ndjekur gjurmët e të dashurit Muhammed s.a.v.s

Nga Një e Vërtetë e Vetme të gjitha gënjeshtrat tunden.

Qetësohu dhe jeto për të vërtetën.E Vërteta afër nesh, e ne larg nga E Vërteta.

Zhvish rrobat e lidhjes sate me krijesat dhe idolizimet tuaja ndaj tyre.

Zhvish rrobat e epshit, kotësisë, mashtrimit dhe dyfytyrësisë, të dëshirës tënde që të jesh i pranuar nga njerëzit, që ata të të qasen dhe të të japin dhurata.

Zhvishe veshjen e kësaj bote dhe vish ate të botës së përtejme.

Gjuha jote është e devotshme, por zemra jote është e pamoralshme.

O Populli im!
Përgjigjuni, thirrjes së Allahut të Gjithfuqishmit, ju thërras tek dera e Tij dhe shërbimit duke i'u nënshtruar ndaj Tij.

Nuk ju thërras tek vetja ime.

Dyftyrëshi nuk i thërret njerëzit tek Allahu I Gjithfuqishëm; ai është reklamues i vetes. Ai kërkon favore dhe pranim, duke kërkuar përfitime të kësaj bote.

Përjeto vdekjen e vetes tuaja të ulëta, pasioneve dhe djajve, para se të vdesësh. Përjeto vdekjen e veçantë . Para vdekjes së zakonshme.

Si quhesh? - të pyet zemra ime.
Ajo nuk mund të ekzistojë vet, pa botën, pa njerëz.

Njerëz të gjitha ngjyrave, të të gjitha popujve, ejani të njihemi dhe të dimë se si quhemi.

" Nëse ti e don veten, duhet ta dashurosh edhe Krijuesin tënd, ndërsa kur të dashurohesh në Krijuesin do ti duash edhe krijesat e Tij. "

Shihmëni! Unë jam vepra dhe krijesa e Mjeshtrit të Madh! Mëshira e Tij . Besimi është dritë por edhe fuqi.

Kush beson me të vërtetë, nuk i trembet askujt dhe asgjëje.
Me dritën e Besimit Islam në zemër njeriu ngjitet në majat më të larta, meriton parajsën, dhe është i shpëtuar në të dy botërat...

Besimi i lidh ata fort me njëri-tjetrin. Njeriu duke i besuar Krijuesit të tij stoliset me cilësitë më të çmuara dhe në bazë të tyre vlerësohet.

Njeriu çmon dhe lartëson veten me Besimin...

Andaj zgjohuni nga pakujdesia o sytë, se boll kemi fjetur, zgjohuni duke u ushqyer veten me Besim... All-llahu do për ju lehtësi, jo vështirësi.

" Të thuash unë jam muslimanë është ndryshe, ndërsa të jetosh si musliman është ndryshe!... "

- Emra dhe pamjet e jashtme nuk e shpëton dot njeriun, por ajo çka e shpëton atë janë veprat dhe aktivitetet.

- Këtë të vërtetë e dini nga vetë I Vërteti.

" Të dashurojmë të Meritueshmin dhe të urrejmë të meritueshmit, Nëse ndjenjat e dashurisë dhe të urrejtjes nuk janë për Allahun e Lartmadhëruar, atëherë urrehet ajo që duhet dashuruar dhe dashurohet ajo që duhet urryer. Kjo është një fatkeqësi e madhe shpirtërore. Prandaj, është kusht që të orientohet dashuria drejt të Meritueshmit dhe urrejtja drejt të meritueshmëve."

─Nga Bujamin SalijaAllahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë"   Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" EmptyFri 5 Oct 2012 - 10:59

Bujamin shkruajti:
Jeta është e përbërë nga vetëm dy ditë:

- Një ditë është për ju!
- Tjetra ditë është kundër jush!

“Ata që kanë qenë falenderues, ndaj Krijuesit është dita për ju.”

“ Dhe ata që s’kanë mbjellur nuk kanë për të korur, pra kjo është dita, kundër jush.”

Zgjidh atë që është e drejtë dhe mos zgjidh interesat e tua personale.

Jeto për të vërtetën duke ndjekur gjurmët e të dashurit Muhammed s.a.v.s

Nga Një e Vërtetë e Vetme të gjitha gënjeshtrat tunden.

Qetësohu dhe jeto për të vërtetën.E Vërteta afër nesh, e ne larg nga E Vërteta.

Zhvish rrobat e lidhjes sate me krijesat dhe idolizimet tuaja ndaj tyre.

Zhvish rrobat e epshit, kotësisë, mashtrimit dhe dyfytyrësisë, të dëshirës tënde që të jesh i pranuar nga njerëzit, që ata të të qasen dhe të të japin dhurata.

Zhvishe veshjen e kësaj bote dhe vish ate të botës së përtejme.

Gjuha jote është e devotshme, por zemra jote është e pamoralshme.

O Populli im!
Përgjigjuni, thirrjes së Allahut të Gjithfuqishmit, ju thërras tek dera e Tij dhe shërbimit duke i'u nënshtruar ndaj Tij.

Nuk ju thërras tek vetja ime.

Dyftyrëshi nuk i thërret njerëzit tek Allahu I Gjithfuqishëm; ai është reklamues i vetes. Ai kërkon favore dhe pranim, duke kërkuar përfitime të kësaj bote.

Përjeto vdekjen e vetes tuaja të ulëta, pasioneve dhe djajve, para se të vdesësh. Përjeto vdekjen e veçantë . Para vdekjes së zakonshme.

Si quhesh? - të pyet zemra ime.
Ajo nuk mund të ekzistojë vet, pa botën, pa njerëz.

Njerëz të gjitha ngjyrave, të të gjitha popujve, ejani të njihemi dhe të dimë se si quhemi.

" Nëse ti e don veten, duhet ta dashurosh edhe Krijuesin tënd, ndërsa kur të dashurohesh në Krijuesin do ti duash edhe krijesat e Tij. "

Shihmëni! Unë jam vepra dhe krijesa e Mjeshtrit të Madh! Mëshira e Tij . Besimi është dritë por edhe fuqi.

Kush beson me të vërtetë, nuk i trembet askujt dhe asgjëje.
Me dritën e Besimit Islam në zemër njeriu ngjitet në majat më të larta, meriton parajsën, dhe është i shpëtuar në të dy botërat...

Besimi i lidh ata fort me njëri-tjetrin. Njeriu duke i besuar Krijuesit të tij stoliset me cilësitë më të çmuara dhe në bazë të tyre vlerësohet.

Njeriu çmon dhe lartëson veten me Besimin...

Andaj zgjohuni nga pakujdesia o sytë, se boll kemi fjetur, zgjohuni duke u ushqyer veten me Besim... All-llahu do për ju lehtësi, jo vështirësi.

" Të thuash unë jam muslimanë është ndryshe, ndërsa të jetosh si musliman është ndryshe!... "

- Emra dhe pamjet e jashtme nuk e shpëton dot njeriun, por ajo çka e shpëton atë janë veprat dhe aktivitetet.

- Këtë të vërtetë e dini nga vetë I Vërteti.

" Të dashurojmë të Meritueshmin dhe të urrejmë të meritueshmit, Nëse ndjenjat e dashurisë dhe të urrejtjes nuk janë për Allahun e Lartmadhëruar, atëherë urrehet ajo që duhet dashuruar dhe dashurohet ajo që duhet urryer. Kjo është një fatkeqësi e madhe shpirtërore. Prandaj, është kusht që të orientohet dashuria drejt të Meritueshmit dhe urrejtja drejt të meritueshmëve."

─Nga Bujamin SalijaMe pelqeu jash mase shkrimi Juaj ! ... Te lutem vella !

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty
MesazhTitulli: Re: Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë"   Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë" Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Temë në diskutim: "Të humbësh apo Të mos e provosh kurrë"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: