islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty20%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty7%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty7%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty7%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty7%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty7%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty7%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty37%Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Empty
MesazhTitulli: Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur)   Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) EmptyThu 1 Mar 2012 - 23:21

Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) Shkup_incidenti_250_188
Një grup tifozësh maqedonas të nisur për në ndeshjen basketbollistike mes dy klube maqedonase, kanë sulmuar dy persona të përkatësisë shqiptare. Fillimisht tifozët gjatë parakalimit të tyre në sheshin e Shkupit kanë brohoritur parulla antishqiptare si “Shqiptarë, shqiptarë, Shqiptarë të vdekur”, dhe “Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”.

Gjatë kalimit të grupit prej mbi 150 huliganë të cilët vazhdimisht brohorisnin, ata ishin të shoqëruar prej rreth 15 policë. Për një moment disa prej tyre sulmuan dy kalimtarë të rastit, por menjëherë reagoi policia dhe arriti të ndalojë huliganët të cilët vazhdonin edhe më tej të godasin ndaj kalimtarëve.

Sipas burimeve jo zyrtare të portalit Zhurnal, por edhe të kalimtarëve të rastit, dy personat e sulmuar kanë qenë shqiptarë. Policia ka arrestuar dy prej të përfshirëve në incident.
Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Ivo Kotevski, ka thënë se nuk mund të japë asnjë informatë pa u bërë hetimi i incidentit. Incidenti i këtillë pason një ditë pas vrasjes së dy qytetarëve shqiptarë të Gostivarit nga një polic maqedonas./zhurnal/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Incident në sheshin e Shkupit(Zullumi i maqedonve ska te ndalur)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: