islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Telefonat më “in” për momentin  EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Telefonat më “in” për momentin  EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Telefonat më “in” për momentin  EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Telefonat më “in” për momentin  EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Telefonat më “in” për momentin  EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Telefonat më “in” për momentin  EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Telefonat më “in” për momentin  EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Telefonat më “in” për momentin  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Telefonat më “in” për momentin  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Telefonat më “in” për momentin  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Telefonat më “in” për momentin  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Telefonat më “in” për momentin  EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Telefonat më “in” për momentin  EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Telefonat më “in” për momentin  EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Telefonat më “in” për momentin  EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Telefonat më “in” për momentin  EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
65 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 65 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Telefonat më “in” për momentin  Empty96%Telefonat më “in” për momentin  Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Telefonat më “in” për momentin  Empty0%Telefonat më “in” për momentin  Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Telefonat më “in” për momentin  Empty0%Telefonat më “in” për momentin  Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Telefonat më “in” për momentin  Empty0%Telefonat më “in” për momentin  Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Telefonat më “in” për momentin  Empty1%Telefonat më “in” për momentin  Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Telefonat më “in” për momentin  Empty2%Telefonat më “in” për momentin  Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Telefonat më “in” për momentin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Telefonat më “in” për momentin  Empty
MesazhTitulli: Telefonat më “in” për momentin    Telefonat më “in” për momentin  EmptySun 18 Mar 2012 - 12:39

Telefonat më “in” për momentin  %28u59u%29telefonat
Ndoshta shumë veta do të mbeten të befasuar me këtë listë të telefonave më të kërkuar për momentin në tregun botëror. Por, kjo renditje është bërë bazuar në kërkesën, shitjen e modeleve të caktuar.



Dhe nëse marka juaj e preferuar është nën ndonjë model kundërshtar kjo nuk është tragjike, ngase ndoshta së shpejti do të mund ta tejkalojë atë.

Ekspertët që e përpiluan këtë listë ofruan edhe karakteristikat për secilin model veç e veç si dhe u bënë “apel” të gjithëve që nëse dëshirojnë ndonjë telefon të mirë, atëherë këtë mund ta gjejnë në mesin e pesë modeleve më “in” për momentin.



1.Samsung Galaxy S2



Sipas përzgjedhjes së bërë telefoni më i kërkuar për momentin është Samsung Galaxy S2. Po njerëz… “Samsung”, dhe jo “Apple”. Me meritë apo jo, ky është realiteti. Samsung Galaxy S2 është i pari dhe i ka të gjitha ato që i duhen që ta mposhtë “Apple-n” dhe “HTC-në” të cilët e përcjellin në çdo hap.

Fitoren ia solli fakti që brenda vetes ka numrin më të madh të aplikacioneve, dhe i ka të gjitha performancat sikur edhe telefonat konkurrentë. Dhe çka është më e rëndësishmja, e tëra punon për mrekulli. Ky është model i përmirësuar i telefonit Samsung Galaxy të gjeneratës së parë.

Këtij telefoni i është përmirësuar tërë sistemi duke filluar nga kamera e pasme e cila është rritur nga 5 në 8 megapikselë dhe e para e cila tani posedon 2 MP. Procesori i cili është zëvendësuar nga një në dy bërthama sikur edhe ndërfaqja e përdoruesve e cila tani është me emërtimin TouchWiz 4.0 UI, “mbrojtësi” i fundit i “Samsung-it” nga “sulmet e pareshtura” të “Aplee-s” dhe “HTC-së”.

Cilado detyrë që i është vënë modelit S2, qoftë për qasjen në internet, navigacioni, mediet apo qasja në rrjetet shoqërore, Samsung Galaxy i zgjidhi pa asnjë problem. Pas miliona kopjeve të shitura, ky është “kompjuteri” i vërtetë multimedial, i cili mund të vendoset në xhep.

Mbështet të gjitha audio dhe video formatet duke përfshirë edhe “flash” integrimet. Për dallim nga “Apple” ky telefon nuk ka problem me sinjalin, dhe marrë parasysh që kjo është një garë ndërmjet telefonave kjo është gjëja kryesore.

2.iPhone 4S



Kur “Apple” e paralajmëroi modelin e tij të ri, pasardhësin e hitit të tij të quajtur iPhone 4, të gjithë natyrisht kanë pritur iPhone 5. Dhe gabuan. “Apple” e prezantoi modelin e ri me emrin iPhone 4S.

Paraqitja e versionit të ri të iPhone 4 la hapësirë të mjaftueshme që iPhone 5 ta shohë dritën pak më vonë, por njëherësh ky ishte prezantimi i versionit të përmirësuar gjeneratës së katërt të iPhone, edhe pse iPhone 4 edhe ashtu ishte i përkryer. Falë kësaj gjëje ky model u bë përsëri i kërkuar nga përdoruesit dhe falë kësaj u gjend në vendin e dytë.

Këtij modeli i është përmirësuar pjesa kryesore, dhe ky është procesori. Vendin e procesorit njëbërthamësh e zuri ai me dy bërthama së bashku me çipat e rinj, të cilët mundësojnë punë shtatë herë më të shpejtë të aplikacioneve.

Në këtë telefon është vendosur edhe Siri, mundësia e komunikimit nëpërmjet zërit, pra dhënia e komandave me zë dhe diktimi i tekstit. Kamera është rritur nga 5 në 8 megapikselë dhe kjo e posedon edhe detektimin e fytyrës dhe përmirësimin e fotografimit dhe incizimit në kushtet e shikueshmërisë së dobët.

Në krahasim me konkurrencën është e mundshme te kjo pajisje të vendosen 64 GB memorie dhe me këtë gjë fitohet kapaciteti si i një laptopi të prodhuar para 10 vjetësh.



3.HTC Sensation



Dhe kështu kemi arritur te vendi i tretë i kësaj liste të telefonave më të kërkuar për momentin. Telefoni HTC Sensation është pajisje dybërthamëshe, e cila në vete përmban të gjitha ato performanca më të mira që “HTC” në këtë moment mund t’i ofrojë.

I vënë në funksion nga Android 2.3 Gingerbread, ndërsa shpresojmë që së shpejti do të gjendet edhe Android 4 Sandwich Ice Cream, ky model secilin aplikacion e kryen pa asnjë gabim dhe sa çel e mbyll sytë.

Ekrani i madhësisë 10.9 centimetra ngjyrat dhe fotografinë e shfaq qartë dhe mprehtë në secilin detaj. Të gjitha audio formatet janë të mbështetura, ndërsa videot dhe fotografitë i realizon me kamerën 8 MP e cila është e ndihmuar nga blici.

Ndoshta bateria “vuan” nga të gjitha këto karakteristika, por kjo nuk paraqet asnjë problem që ky t’i kryejë të gjitha detyrat me sukses. Ky telefon ka një pamje, funksione dhe ergonomi të shkëlqyer, por fatkeqësisht ende për një nuancë është pas iPhone 4S dhe Samsung Galaxy S2.



4.BlackBerry Bold 9900



Ky version i përmirësuar i BlackBerry-t e zuri vendin e katërt. Kjo do të thotë që ky ka material më të mirë të shtëpizës, tastierës dhe ekranit. Me këtë model BlackBerry e përforcoi pozitën e tij të telefonit i cili është i përshtatshëm për shkrimin e porosive të të gjitha formateve.

Me versionin e fundit të shtatin me radhë të sistemit operativ të “RIM-it” ky telefon ka një të ardhme të ndritur dhe për një kohë pritet të jetë në majën e telefonave më të mirë.

BlackBerry prodhon telefona të dedikuar kryesisht për përdoruesit që merren me biznes, andaj ky është pra edhe i preferuari i biznesmenëve. I është përmirësuar kamera, është më i shpejtë interneti (edhe pse nuk është njëri nga më të shpejtët në treg) së bashku me aplikacionin NFC (Near Field Communication).

5.LG Optimus 3D



Prodhuesi “LG” e ofroi telefonin e parë në treg me ekranin 3D. Kjo definitivisht është “shpikje e nxehtë” për përdoruesit e dashuruar në lojërat e reja. Për disa gjë e shkëlqyeshme, për disa pajisje pa lidhje.

“HTC” e pa se modeli i këtillë me të madhe është duke u përhapur dhe duke u kërkuar në treg, andaj e hodhi në shitje modelin 3D Evo, por nuk arriti ta rrezikojë LG Optimus 3D, pra as ta tejkalojë. LG Optimus 3D është zgjedhje e vërtetë nëse dëshironi dimensionin e tretë në telefon.

Sa i përket perfomancave dhe asaj që e vë në funksion, ky telefon është në gjendje të ofrojë maksimumin, dhe pasi që në lojë është procesori dybërthamësh ai të gjitha i kryen pa problem.

Arsyeja se pse ky telefon u rendit i pesti është që 3D që e ofron nuk është e njëjtë si ajo që e shihni në kinema dhe i harxhohet bateria goxha shpejt. Pasi që me “HTC-në” është i vetmi në treg që ofron 3D-në në telefona, pritet që së shpejti të gjejë edhe përdorues të rinj dhe të ngjitet edhe më lart në listën e telefonave më të dëshiruar./zeri/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Telefonat më “in” për momentin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Një telefonat në mesnatë{Tregim}
» Cila eshte ILAHIJA qe po degjoni per momentin ? Njekohesisht mund dhe te pershendetin anetarin me ndonje ILAHI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: