islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty20%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty7%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty7%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty7%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty7%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty7%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty7%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty37%Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
MesazhTitulli: Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak   Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 10 Sep 2012 - 17:46

Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak (u84u)Sulm%20Atack%20Irak
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak
Pas sulmeve që u organizuan në 11 qytete të Irakut spitalet u mbushën përplot me të lënduar.

Numri i viktimave të vrarë në shpërthimin e djeshëm në Irak arriti në 100.

Në sulmet e djeshme që ndodhën në qytete të ndryshme të vendit duke filluar prej Kirkukut e deri tek Basra janë plagosur edhe më shumë se 200 persona të tjerë.

Pas sulmeve që u organizuan në 11 qytete të Irakut spitalet u mbushën përplot me të lënduar ndërkaq nëpër xhami iu bë thirrje popullit për të dhuruar gjak.

Në sulmet që u organizuan me autobomba në qytetin Amara janë vrarë 24, në Kirkuk 7, në Duxhejl 11, në Bagdad 4 dhe në Basra 3 persona.

Ndërsa së bashku me numrin e të vrarëve në sulmet e organizuara qytetet Bakuba, Samara, Tur Humarto dhe Nasirije numri i të vdekurve arriti në 100.

Bëhet e ditur se në këto sulme si objektiv janë marrë lagjet ku jetojnë shiit dhe forcat e sigurisë.

Përgjegjësinë për një numër të madh të sulmeve e mori përsipër organizata e quajtur Shteti Islamik i Irakut i lidhur me organizatën terroriste Al Kaeda.

Ndërkaq kanali televiziv Al Xhazira njoftoi se prapa sulmeve njëkohësisht gjenden edhe forcat opozitare që janë kundër qeverisë së Malikit.

Vëzhguesit tërheqin vëmendjen se ngjarjet e dhunës në Irak kohëve të fundit kanë shënuar një rritje të dukshme./trt/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: