islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHT



UPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
33 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 33 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty96%Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty
 96% [ 287 ]
2.Vetëm Sabahun
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty0%Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty0%Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty0%Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty1%Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty2%Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 299
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13536 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit Empty
30122012
MesazhDetaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit

Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit (u84u)Egjipt Revolucioni
Një prej gazetarëve të Egjiptit ka bërë zbulimin e disa detajeve rreth përpjekjeve për komplot ndaj Presidentit të Egjiptit, Dr. Muhamed Mursit.

Kolumnisti Enes Ed-Dugejdi, për të përditshmen ‘’ Populli ‘’, u shpreh: Partia që njihet me emrin si’’ Partia për Shpëtim Kombëtar ‘’, ka planifikuar komplot ndaj Qeverisë, ndaj vetë Presidentit të zgjedhur të Egjiptit, Dr. Muhamed Mursit, si dhe ka planifikuar futjen e tij në burg. Për këtë planifikim ka pasur bashkëpunim edhe me këshilltarin Ahmed Ez-Zind, që njëkohësisht është edhe kryetarë i klubit të gjykatësve dhe Samih Ashur, përfaqësues i avokatëve. Ky planifikim nuk kishte për qëllim vetëm Presidentin dhe qeverinë, por po ashtu kishte për qëllim edhe likuidimin e gjashtë personaliteteve më të rëndësishme të udhëheqjes së Lëvizjes Vëllezërit Muslimanë, e po ashtu edhe vetë partinë ‘’ Liria dhe Drejtësia’’ duke filluar nga Muhamed Bedijë, që është këshilltari i përgjithshëm i kësaj partie.

Ed-Dugejdi, po ashtu ka deklaruar se ai vetë kishte marrë pjesë në sesionet dhe në takimet operative që ishin mbajtur me qëllim të planifikimi për këtë komplot që ishin mbajtur që selinë e partisë ‘’ El-Vafd’’. Ed-Dugejdi, po ashtu ka deklaruar se ai ishte ftuar nga vetë Dr. Sejjid El-Bedvi, i cili po ashtu kishte kërkuar nga Ed-Dugejdi një fushatë mediale për të diskredituar Vëllezërit Muslimanë, Partinë Selefite dhe të gjitha lëvizjet tjera islame.

Enes Ed-Dugejdi, ka pohuar se ai personalisht e ka informuar edhe Presidentin e vendit, Dr. Muhamed Mursi, pasi që më pari kishte informuar edhe strukturat e partisë dhe vetë lëvizjes. Por, ai nuk kishte gjetur ndonjë përpjekje efektive apo ndonjë hap konkret që ishte ndërmarrë për të parandaluar këtë komplot me përjashtim të një version referimi të Presidentit në Deklaratën Kushtetuese të 22 Nëntorit të vitit të kaluar.

Enesi, po ashtu kishte sqaruar se edhe bashkëshortja e ish-presidentit Husni Mubarak dhe bashkëshortja e biznesmenit, tashmë të burgosur, Ahmed Ezz ishin të përfshira në këtë komplot duke ofruar mbështetje financiare.

Enes Ed-Dugejdi shtoi po ashtu se ka edhe konspiracioni sistematike dhe plane të tjera të sigurta, një prej të cilave e kishte parë për së afërmi gjatë një bisede të zhvilluar në mes të Negjip Savesit, Dr. Sejjid El-Bedevi, Rida Idvard, Muhamed El-Beradri, Samih Ashuri, Hamdin Sabahi, gjatë dy takimeve të mbajtura njëri gjatë ditës në selinë e partisë El-Vafed dhe tjetri gjatë natës në zyrat e klubit të gjykatësve.

Këtyre takimeve, ku kishte marrë pjesë edhe vetë gazetari, i ishte bashkangjitur edhe këshilltari Ahmed Ez-Zind, i cili edhe e kishte udhëhequr takimin e më vonë u ishte bashkangjitur edhe Omer Musa. Në këtë takim ishin pjesëmarrës të gjithë ata që u lartë përmenden me përjashtim të Rida Idvardit. Këto takimi kishin për qëllim planifikimin e vrasjes së vetë presidentit të Egjiptit, Dr. Muhamed Mursit, si dhe të disa personaliteteve të shquara të lëvizjes së vëllezërve dhe të vetë partisë për liri dhe demokraci, duke filluar nga këshilltari i përgjithshëm i kësaj lëvizjeje, Dr. Muhamed Bedije, Dr. Muhamed Said El-Ketatnni, Muhamed El-Beltagji, inxhinieri Hajret Esh-Shatri, Prof. Subhi Salih, Dr. Issam El-Urijani, ndërsa si pjesë e komplotit ishte edhe përkrahja nga banda e Rida Idvard, Ahmed Shiha dhe disa grupeve tjera tuniziane. Po ashtu në takim ishte cekur edhe domosdoshmëria e arratisjes së Sabri Nahnuhit, një bandit mjaftë i rrezikshëm i cili për momentin gjendët nën akuza.

Enes Ed-Dugejdi, rrëfimin e tij e vazhdon duke treguar se si me ftesën e Dr. Sejjid El-Bedevi, ai kishte shkuar në selinë e partisë El-Vafed me që rast i ishte kërkuar që të bënte përgatitjet për një fushatë të madhe mediatike kundër lëvizjes së vëllezërve mysliman, partisë selefite dhe grupeve tjera islame. Gjatë takimit të tyre kishe marrë pjesë edhe Inxhinier Negjip Saversi, ndërsa pas prezantimit të tyre nga ana e Dr. Sejjid El-Bedevi dhe prezantimit të planit për fushatën mediatike kundër islamikëve, Savisi e kishte mirëpritur këtë me mjaftë entuziazëm dhe për këtë kishte shprehur gatishmëri për të mbuluar të gjitha shpenzimet e kërkuara. Ndërsa në lidhje me këtë tekstualisht kishte thënë: Tërë atë që e kërkon Enesi, unë do ta mbulojë dhe cilën do shifër që e cekë do ta paguaj menjëherë sepse ai më kishte dhënë hapësirë për disa shkrime dhe disa seminare në disa televizione të ndryshme kundër disa prej dijetarëve selefitë, siç ishte ajo kundër Muhamed Hassanit. Kjo sigurisht kishte ardhur si rezultat i të kuptuarit të tij se unë jam kundër lëvizjeve islamike, refuzues i Sheriatit, apo anti-referencës islamike.



Për dallim prej tij, unë vërtetë kam qenë kundër disa udhëheqësve selefitë dhe kam pasur mos pajtime me disa prej tyre por kjo nuk do të thotë assesi se unë jam kundër ndonjë reference eventuale islame. Zoti na ruajt, vazhdoi rrëfimin e tij Enes Ed-Dugejdi.



Enes Ed-Dugejdi, po ashtu shtoi se ai kishte parë dhe kishte dëgjuar teksa po bisedonin Dr. Sejjid El-Bedevi dhe Negjip Saversi. Me që rastë El-Bedevi i thoshte se: Zonja dëshiron që të jetë kështu. Ndërsa Saversi ia konfirmon këtë duke e siguruar se çdo gjë është duke ecur plotësisht sipas urdhrave të zonjës. Po ashtu iu betua për nder të tij se do ta ndezin dhe se ata dy do të jenë ata të cilët do të shkonin që ta nxjerrin nga burgu Mubarakun dhe në vend të tij të e fusnin Mursin. El-Bedevi po ashtu i kishte thënë se: Zonja Abla ( Abla rrjedhë nga turqishtja që do të thotë motër ) mbrëmë e ka dërguar porosinë përmes shoferit ? Ndërsa Saversi ia ktheu: Ajo dhe burri i saj janë ata të cilët e kanë sjellë Mubarakun dhe familjen e tij... sytë i hasën në një fotografi për të cilën tha: Ahmedi dëshiron të e shkatërrojë atë ndërsa mua nuk më pëlqen aspak që të shoh Zonjën Abla dhe Izzin në të njëjtën foto. Dr. Sejjid El-Bedevi, filloi të qeshte sa për ta qetësuar Saversin dhe mandej tha: Ajo është shitur për 7 milion, ndërsa pas 15 ditësh përmes hekurudhës do të kemi edhe 5 milion. Nuk jemi bosh o Negjip. Saversi ia ktheu se Zonja kishte bërë më shumë ngaqë i ishte kërkuar, ajo kishte paguar sa dhjetë herë ata vetëm në gjashtë muajt e fundit, por Zotëria im, unë jam në gjendje të marrë përgjegjësinë për çfarëdo shume parash që kërkohet të paguhet vetëm të ma hiqni nga loja Zonjën Abla sepse nuk mund ta durojë. El-Bedevi e siguroi se do të bënte atë që po e kërkonte dhe po ashtu e informoi se duhet nxituar në arratisjen e Nahnuas ? Saversi i tha se kjo ka për të ndodhur shumë shpejt dhe se shumë shpejt ke për ta parë këtu në zyrën tënde. Pastaj Saversi po ashtu u interesua edhe për gjendjen e Zonjës duke treguar se që nga muaji i kaluar nuk ishte takuar me të dhe se nuk kishte ndërmend të i telefononte që të pyeste për gjendjen e saj. El-Bedevi, iu përgjigj duke i treguar se gjendja e saj është mire dhe se Omer Musa e kishte takuar para dy dite me që rast i kishte kërkuar të më informojë se ajo dëshironte të më takojë urgjentisht.



Përktheu: Artan Musliu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit :: Komentet

No Comment.
 

Detaje rreth komplotit ndaj Presidentit të Egjiptit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» Egjipt, akuza ndaj presidentit Mursi
» Argumentet rreth lejimit të heqjes së qafës ndaj
» Lajmet Ditore: Detaje nga jeta private e autorit të masakrës në dy xhamitë në Zelandën e Re (Foto)
» Mysafir tek shtëpia e Presidentit!
» Egjipt, shiat me peticion kundër presidentit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: