islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty20%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty7%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty7%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty7%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty7%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty7%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty7%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty37%Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin Brexit-218x150  Ligjbërësit e Bashkimit Evropian miratuan të mërkurën një ligj që do të lejojë britanikët që të lëvizin pa viza edhe pse nuk ka marrëveshje për Brexit. 


Vendimi është marrë pavarësisht mosmarrëveshjes së ashpër mbi statusin e Gjibraltarit. Komiteti i drejtësisë i Parlamentit Europian miratoi përmbajtjen e ligjit që tashmë kishte mbështetjen e shteteve anëtare dhe tani duhet të konfirmohet zyrtarisht.
Britania do të largohet nga Bashkimi Europian, por ligji iu lejon vizitorëve britanikë që të qëndrojnë jashtë kufirit për 90 ditë udhëtime në zonën e Shengenit. Zbatimi i këtij ligji do të varet nga Britania, sipas të drejtave reciproke të qytetarëve të BE, por ajo ka thënë se do ta bëjë.
Megjithatë, vetë teksti shkaktoi një debat të hidhur në Bruksel, pasi shtetet anëtare – me nxitjen e Spanjës – përmendën edhe çështjen e Gjibraltarit, si një koloni britanike. Spanja prej kohësh kërkon që ky territori të jetë nën varësin e saj, ndonëse vendasit nuk duan të shkëputen nga Britania e Madhe. Gjibraltari është kthyer shpesh në “mollë sherri” mes Spanjës dhe Britanisë.
Kombet e Bashkuara e rendisin ligjërisht Gjibraltarin si një “territor jo-vetëqeverisës” nën sundimin kolonial por Britania këmbëngul se është pjesë e “familjes së Mbretërisë së Bashkuar” dhe se qytetarët e saj lirshëm votuan për të mbetur britanikë.
Deputeti britanik konservator Daniel Dalton, një anëtar i komisionit, reagoi me zemërim. “Legjislacioni i Brexit për vizat nuk ka kaluar, teksti i rremë thotë se Gjibraltari është një koloni”, shkruan ai në Twitter.
Por një eurodeputant kryesor spanjoll, Esteban Gonzalez Pons, e cilësoi ligjin si një fitore diplomatike për Madridin.
“Spanja ka marrë mbështetje thelbësore nga institucionet evropiane në mosmarrëveshjen rreth Gjibraltarit duke e konsideruar këtë territor një koloni. Përmendja e Gjibraltarit si koloni do të jetë thelbësore në përpjekjen për të zgjidhur mosmarrëveshjen mbi këtë territor në një skenar pas Brexit”, argumentoi ai.
Brexit nuk do të ndryshojë statusin e Gjibraltarit, por Madridi thotë se do të vendosë veto për çdo marrëveshje të ardhshme midis Britanisë dhe BE që prek territorin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: