islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty96%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty0%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty0%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty0%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty1%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty2%[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 Empty
09042020
Mesazh[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 B3f6b810 Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Gjermani tejkaloi shifrën 2.000 ndërsa numri i rasteve të konfirmuara tani është pothuajse 110 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Firma e analizës së të dhënave Risklayer dhe Instituti i Teknologjisë Karlsruhe që përpilojnë të dhëna në kohë reale nga afro 400 autoritete lokale, raportuan për 207 vdekje të reja gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 2.017.

Me 4.284 raste të reja, numri i pacientëve të infektuar me virusin është rritur në 107.659.

Sipas të dhënave të publikuara në të përditshmen Tagesspiegel, mbi 33 mijë persona janë shëruar nga virusi deri më tani.

Gjermania aktualisht ka numrin e pestë më të lartë të të infektuarve me COVID-19 në botë, duke u renditur pas SHBA-së, Spanjës, Italisë dhe Francës. Por, numri i vdekjeve mbetet shumë më i ulët se të tjerët.

Përpos testimit të gjerë nga koronavirusi, Gjermania gjithashtu ka rritur ndjeshëm numrin e shtretërve të kujdesit intensiv në spitale: nga 28 mijë në afro 40 mijë brenda dy javësh.

Qeveria e koalicionit të kancelares gjermane, Angela Merkel ka njoftuar se masat e rrepta të bllokimit do të vazhdojnë të paktën deri më 20 prill.

Pas shfaqjes për herë të parë dhjetorin e kaluar në Wuhan të Kinës, koronavirusi është përhapur në mbarë botën. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) shpërthimin e ka shpallur një pandemi globale me epiqendër të re Evropën, pasi Kina kryesisht ka dalë nga kriza.

Sipas të dhënave nga Universiteti “Johns Hopkins” me bazë në SHBA, deri më tani numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus ka tejkaluar shifrën 1.4 milionë, me mbi 82 mijë vdekje dhe mbi 301 mijë të shëruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19 :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Dituar] Gjermani, rritet në mbi 2.000 numri i të vdekurve nga COVID-19

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: