islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty96%[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty0%[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty0%[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty0%[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty1%[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty2%[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8391
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
10042020
Mesazh[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur

[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Kineze11 Drejtori i një spitali në Wuhan, që luftoi pandeminë e koronavirusit, thotë se ai beson se nuk ka thuajse asnjë shans që të ketë një rikthim në shkallë të gjerë të epidemisë, por paralajmëron për shpërthime të vogla dhe sporadike.

Ndërkohë, zyrtarët në vend thonë se Wuhani mund të kthehet tërësisht në normalitet muajin e ardhshëm, pasi rastet tani kanë rënë në mënyrë drastike.

“Mund të ketë raste sporadike të virusit në vijim dhe mund të ketë edhe ndonjë shpërthim të vogël, të lokalizuar, që mund të përhapet në një shkallë nga 10 deri në 20 persona, brenda një kompanie apo një institucioni. Por unë mendoj se nuk ka asnjë shans për një shpërthim në shkallë të gjerë”.

Ai thotë se e ka këtë besim, për shkak të masave të ndërmarra. Edhe pse nuk kemi bërë ende një studim të plotë – thotë ai – mund të ketë disa persona që janë infektuar dhe kanë prodhuar tashmë antitrupa. Sidoqoftë, pandemia e ka ndryshuar Wuhanin dhe zyrtarët thonë se tani, janë të bindur se duhet forcuar akoma më tek sistemi i shëndetit publik, mbrojtja e shëndetit publik dhe njerëzit ndërkohë e kuptojnë domosdoshmërinë e higjienës publike.

Tani në Wuhan jeta ka rifilluar, por qyteti nuk është kthyer plotësisht në gjendjen në të cilën ishte para epidemisë. Do të duhet ende kohë për këtë- thonë zyrtarët, që sidoqoftë mbeten optimistë.

Ajo që i ka shqetësuar zyrtarët kinezë, është mundësia e një rikthimi sërish vdekjeprurës të koronavirusit, por ekspertët, flasin me optimizëm pavarësisht se ky optimizëm nuk është mbështetur ende në fakte e prova./tch
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: