islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

» (Artikull) 6 Mënyra të lehta për të fituar sevape (shpërblime) edhe pas vdekjes tënde.
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:58 nga Admin

» (Tregime Islame) Brenda çdo balte, gjendet një thesar
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptySat 18 Jun 2022 - 18:44 nga Admin

» Tema Islame) Ndjenja për jetën
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptySat 18 Jun 2022 - 17:28 nga Admin

» (Tregime Islame) Pëllumbi syçelë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:24 nga Admin

» (Tregime Islame) Perandori kinez dhe shkëmbi në rrugë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyFri 17 Jun 2022 - 20:06 nga Admin

» (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:17 nga Admin

» (Tregime Islame) Gruaja që e fejoi burrin e saj nga Zoti i saj
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyThu 16 Jun 2022 - 17:09 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbaje një derë të hapur me Zotin!
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 15 Jun 2022 - 15:38 nga Admin

» (Tregime Islame) Sekreti i lumturise (tregim)
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyWed 15 Jun 2022 - 5:48 nga Admin

» [Tregim Islam] Llukmani i urte dhe urtesit e tij
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:36 nga Admin

» [Teme islame] Shpirti i jetës
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:23 nga Admin

» [Teme Islame] Jeto për Zotin, jo për njerëzit
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 14 Jun 2022 - 20:21 nga Admin

» (Tregime Islame) Bretkosa, uji i nxehtë dhe arti i qeverisjes
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë EmptyTue 14 Jun 2022 - 11:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty96%(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty0%(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty0%(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty0%(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty1%(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty2%(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24376 artikuj v 13524 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8507
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Empty
16062022
Mesazh(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë

(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë Kur_mi10 Ishte një burrë në Medine i cili posedonte një kalë të një race të veçantë dhe tepër të kërkuar, kështu që një ditë erdhi një person i quajtur Rebi i cili dëshironte ta blinte këtë kalë me çfarë do lloj çmimi, por pronari i tij refuzoi në mënyrë të prerë.
Pas shumë përpjekjeve të dështuara dhe pasi i humbi shpresat, Rebiu vendosi ta bënte një hile, u vesh si një skamnor me rroba të shqyera, e mbështolli fytyrën e tij, i doli në rrugë pronarit të kalit dhe bëhej kinse nuk mund të ecte.
Burri kur e pa në rrugë këtë njeri të gjorë, e ndali kalin, zbriti dhe i tha: eja o njeri të dërgoj me kalin tim gjer atje ku dëshironi të shkoni.
Porsa hipi mbi kalë Rebiu e goditi kalin dhe ai ia filloi vrapin me të shpejtë, pasi u sigurua se më nuk mund ta kapte, e ndali kalin dhe u kthye kah pronari e me zë të lartë i tha: E more burrë, ta kërkova kalin me monedha ari nuk ma shite, tani ta mora pa asnjë lekë.
Burri i habitur tha: A ti je Rebiu!
Ai me mburrje e zbuloi fytyrën dhe tha: Po unë jam Rebiu.
Burri i tha: Para se të largohesh po ta lë një amanet!
Rebiu me kureshtje: po hajde thuaje!
Burri i dëshpëruar i tha: Mos i trego askujt për këtë se çfarë ndodhi në mes nesh!
Rebiu duke u tallur i tha: Pse? ke frikë se po të humb burrëria a?!
Burri i tha: Jo por kam frikë se do të humb mirësia dhe zemërgjerësia në mesin e njerëzve!
Rebiu e kuptoi se çfarë kishte për qëllim, zbriti menjëherë nga kali, ia ktheu atij dhe i tha: Pirolla të qoftë more burrë, se mirësia jote e mundi dredhin time.
Urtësia: Është një art i edukimit i cili quhet: Ngulfatja e së keqes duke mos e përhapur atë!
Nëse një të varfëri iu është dhuruar një apartament dhe ai manipulon me të, mos e përhapni që mos të humb mirësia dhe bujaria e njerëzve.
Nëse burri/gruaja e ka tradhtuar tjetrin, mos e perhapni këtë lajm që mos të futet dyshimi në mes të bashkëshortëve.
Nëse fëmija e godit apo mbyt prindin e tij mos e përhapni që mos t'i humbin prindërit shpresat nga fëmijët e tyre.
Nëse një profesor/e ka abuzuar me nxënësin/nxënësen e tij mos e përhapni, që mos të humb besimi në mësimdhënësit!
Ndiqni rrugët ligjore dhe le të mbetet rast i izoluar, e mos u bëni shërbëtorë të së keqes duke e përhapur atë, sepse në atë moment që humb besimi në një shoqëri, aty fillon shthurja dhe shkatërrimi i saj.

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë :: Komentet

No Comment.
 

(Tregime Islame) Kur mirësia e mund dredhinë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» (Tregime Islame) Filozofi dhe Inxhinieri
» [Tregime islame] Si ta shërosh pikëllimin!
» (Tregime Islame) Poeti me qyp
» (Tregime Islame) Këshilla e babait
» (Tregime Islame) Inat deveje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: