islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty20%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty7%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty7%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty7%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty7%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty7%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty7%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty37%Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gast
Vizitor
Anonymous


Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
MesazhTitulli: Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë   Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptyMon 23 Aug 2010 - 11:39


Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë 4871-rekor_k1

Në iftarin më të madh në botë të shtruar ndonjëherë morën pjesë rreth 41120 persona.

Iftari u shtruar përgjatë rrugës “Atësh-Allanë”.

Ushqimi i iftarit u sigurua një pjesë nga vetë personat e pranishëm që kishin sjellë ushqim familjar dhe pjesën tjetër të ushqimit e ka siguruar bashkia.

Organizatorët kanë siguruar si ushqim sasinë prej 10 tonësh pilaf, 8 ton mish, 100 mijë shishe ujë, 45 mijë shishe me lëng frutash dhe një sasi e madhe dhalle.

Personeli i organizatorëve që shërbente përbëhej nga 2 mijë 900 persona dhe numri i kuzhinierëve ka qenë 50 persona.

Në mbrëmjen e iftarit ka qenë i pranishëm edhe kryetari i bashkisë Stambollit, Kadir Topbash, i cili ka thënë se në këtë iftar të veçantë u vunë në dukje vlerat e larta të miqësisë.ZAMAN
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Animation15mt1xr8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë Empty
MesazhTitulli: Re: Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë   Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë EmptySun 29 Aug 2010 - 18:35

Burim...Postimi jot me të njetin titull dhe i njeti post u fshi pasi që ka qen i postuar nga vllau muhamer më parë.

Allahu ju shpërbelft për mirkuptim...Shiqoni në butonin kërko para s eme postu.

wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Turqia në "Guiness", organizoi iftarin më të gjatë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: