islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty20%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty7%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty7%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty7%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty7%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty7%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty7%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty37%<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 <<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>>

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> Empty
MesazhTitulli: <<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>>   <<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> EmptyMon 23 Aug 2010 - 16:51

<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>> %28u39u%29muslimanet%20protesta%20new%20york

Nju Jork: Mbështetje dhe protesta për qendrën myslimane

E hëne 23 Gusht 2010 10:55

Disa qindra mbështetës dhe kundërshtarë të propozimit për ndërtimin e Qendrës myslimane kulturore, afër vendit të sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001, kanë mbajtur tubime në qendër të Nju Jorkut.
Kundërshtarët e këtij propozimi kanë kënduar këngë patriotike dhe kanë paraqitur fotografitë e sulmeve të dhunshme nga 11 shtatori.
Dy rrugë më larg, një turmë tjetër kërkonte tolerancë dhe liri të religjionit.
Policia kishte vendosur barriera dhe kishte marrë masa parandaluese të sigurisë.
Nuk është raportuar për incidente./rel/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
<<Mbeshtetje dhe protesta per qendren Muslimane>>
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: