islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty20%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty7%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty7%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty7%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty7%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty7%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty7%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty37%Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Empty
MesazhTitulli: Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali   Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali EmptyWed 28 Dec 2011 - 10:16

Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali Sicili-264x198

Muslimanët sicilianë po e institucionalizojnë Islamin. Të përkrahur edhe nga muslimanë të tjerë italianë, ata do të themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali me qëllim që të lehtësohet kryerja e ritualeve fetare dhe kulturore, njofton agjencia e lajmeve Iqna.

Duke pasur parasysh faktin se muslimanët e rajonit Katena, si qyteti më i madh në Sicili, ka 30 vite që ritualet fetare dhe kulturore të tyre po i kryejnë në kushte dhe rrethana tejet të vështira dhe të papërshtatshme, me ç’rast kanë vendosur të ndërtojnë një objekt i cili do të shërbej si qendër islame me të gjitha nevojat dhe kapacitetet.

Në bazë të kësaj iniciative do të ndërtohet një objekt i madh në tre kate, në mënyrë që muslimanët të shfrytëzojnë këtë objekt për t’i kryer ritualet e tyre fetare dhe kulturore.

Ghajth Abdu Al-Hafidh, imam i xhematit musliman të Sicilisë, i cili njihet edhe si një zyrtarë i këtij qyteti, ndër të tjerash është shprehur: “Prezenca e madhe e muslimanëve në këtë rajon ka rritur nevojën për ndërtimin e këtij objekti fetar si qendër islame.”

Ai, gjithashtu, ka shtuar: “Ky projekt do të ndërtohet edhe në qoftë se nuk kemi kurrfarë donacioni nga ana e organeve qeveritare.”

Allahu ju shperbleft per postimin.
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Muslimanët e Sicilisë themelojnë qendrën më të madhe islame në Itali
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: