islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty20%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty7%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty7%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty7%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty7%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty7%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty7%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty37%71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySat 16 Jan 2010 - 9:25

Këtu i keni 70 Ligjeratat nga Molla Jakupi Allahu qoft i kënaqur em të dhe e emëshiroft.
Pregatiti:[You must be registered and logged in to see this link.] dhe [You must be registered and logged in to see this link.] Administrator:Ilaz Salihi dhe Merjem Salihi Tetovë.

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim I341327487_43697_5

1.Islami-1.
2.Islami-2.
3.Arsimi i të rinjëve.
4.Suretul En`am.
5.Suretul Bekare.
6.Suretun nur
7.Dijetarët e dëmshëm-1.
8.Dijetarët e dëmshëm-2.
9.Zbatimi i dituris.
10.Vlera e mendjes-1.
11.Vlera e mendjes-2.
12.Vlera e mendjes-3.
13.Përmirësimi i vetes dhe tëtjerve
14.Ndihmë vëllaut.
15.Namazi dhe duaja e ezanit.
16.Namazi-1
17.Namazi-2
18.Namazi-3
19.Ezani
20.Miraxhi.
21.Agjërimi i ramazanit-1.
22.Agjërimi i ramazanit-2.
23.Arsimi.
24.Dituria-1.
25.Dituria-2.
26.Dituria-3.
27.Dituria-4.
28.Dituria-5.
29.Dituria-6.
30.Dituria-7.
31.Haxhxhi-1.
32.Haxhxhi-2.
33.Kushtetuta islame.
34.Lufta e bedrit.
35.Mbi arsimin.
36.Hadithi kudsi.
37.Muaji i ramazanit.
38.Ikre-lexo.
39.Zullumi-dëmet.
40.Komentimi i suretuj-jasin-1.
41.Komentimi i suretuj-jasin-2.
42.Komentimi i suretuj-jasin-3.
43.Komentimi i suretuj-jasin-4.
44.Komentimi i suretuj-jasin-5.
45.Komentimi i suretuj-jasin-6.
46.Komentimi i suretuj-jasin-7.
47.Komentimi i suretuj-jasin-8.
48.Komentimi i suretuj-jasin-9.
49.Komentimi i suretuj-jasin-10.
50.Sihri
51.Zullumi.
52.Komentimi i suretun-naziat
53.Komentimi i suretun-naziat-4.
54.Sprovimet-1.
55.Sprovimet-2.
56.Sprovimet-3.
57.Sprovimet-4.
58.Sprovimet-5.
59.Munafikët-3.
60.E jona dhe ehuja.
61.Magjia-sihiri-1
62.Magjia-Sihiri-2.
63.Pyetje përgjigje.
64.Kur'ani Mrekulli -1.
65.Kur'ani Mrekulli -2.
66.Kur'ani Mrekulli -3.
67.Kur'ani Mrekulli -4.
68.Kur'ani Mrekulli -5.
69.Kur'ani Mrekulli -6.
70.Modestia-1.
71.Modestia-2.

SHKARKO KËTUAll-llahu ju shpërbleft për shkakrimin e këtyre ligjeratave..
Mos na haroni në duat tuaja gjithashtu bëni dua edhe për hoxhën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
HaJDin
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 4
Data e regjistrimit : 02/07/2010

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyMon 12 Jul 2010 - 2:27

ALL-LLAHU te shperbleft per keto Ligjerata te Hoxhes Jakup r.a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 16 Jul 2010 - 0:21

amiin vlla edhe juve inshallah

Allahu ju shperbleft per postimin.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Gast
Vizitor
Anonymous


71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyTue 27 Jul 2010 - 13:51

S.A All-llahu ju shpërbleft për keto ligjerata te hoxhes jakup hasipi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyTue 27 Jul 2010 - 19:24

Amiin inshallah te gjithve Allahu ju shpërbleft për interesimin dhe vizitën.

Allahu ju shperbleft per postimin.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Burim-Sherifi
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
Burim-Sherifi

Numri i postimeve : 760
Data e regjistrimit : 02/05/2010
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 28 Jul 2010 - 0:38-Eselamu alejkum,Vella Allahu te shperblefte per kete bagazh te vlefshem qe keni postu te mulla:Jakupit,vertete eshte nji pasuri e madhe eketij forumi kjo paraqitje.

Allahu ju shperbleft per postimin.
____________________________________________________________________ 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim 9ytrX
Mbrapsht në krye Shko poshtë
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 28 Jul 2010 - 7:05

s.a Allahu ju shperbleft vellah me graden me te lart te xhennetit inshallah

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 28 Jul 2010 - 20:03

we alejkumu selam vlla dhe moter Allahu ju shperbelft edhe juve per kontributin qe jepni per ngritjen e fjales se Alalhut dhe për ngritjene forumit [You must be registered and logged in to see this link.]

Allahu ju shperbleft per postimin.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
besimi5
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt


Numri i postimeve : 25
Data e regjistrimit : 05/03/2011
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : lipjan

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySat 12 Mar 2011 - 19:43

allahu te shperbleft o vlla per keto ligjerata
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptySat 12 Mar 2011 - 20:14

Amiin gjithashtu edhe juve epr viziten si dhe epr marjen e ketyre ligjeratave nga Rahmetli Jakub Hasipi Allahu e meshiroft.

Allahu ju shperbleft per postimin.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
ilba12
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 10/08/2012

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyFri 10 Aug 2012 - 15:35

ALL-LLAHU te shperbleft per keto Ligjerata te Hoxhes Jakup r.a

Si ti shkarkoj nese mundet dikushe te me ndihmoj s.a.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
abdulla
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 07/10/2011

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyWed 31 Oct 2012 - 22:03

eselamu alejkum.ADMIN.desha me i shkarku ligjeratat e hoxhes JAKUP HASIPI..por nuk mundem nji sqarim nese mundet.un u regjistrova ne forum por prap nuk mund te shkarkoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim EmptyThu 1 Nov 2012 - 0:30

E di vlla s enuk mund ti shkarkoni sepse ku kan qenb te upladume CIA e ka mbyll ate webfaqen mirepo nes ehini tek audio ligjerata keni me shyume te Jakup Hasipit ligjerata keni dikund 300 dhe ata me duekt s ebejn me u shkakru se nuk e kam shiqu moti ja tahs ne balllin do ti vendoj fotot dhe ense klikon ne to ateher ju dergon direkt ku gjenden ligjeratat.

Wes-selamnu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty
MesazhTitulli: Re: 71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim   71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
71 Ligjerat nga Jakup Hasipi për shkarkim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Audio Ligjerata-
Kërce tek: