islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty20%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty7%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty7%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty7%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty7%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty7%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty7%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty37%Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
MesazhTitulli: Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit   Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyTue 16 Nov 2010 - 20:45

Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit (video)Mijëra myslimanë që jetojnë në Greqi,u mblodhën paraditen e së martës për të festuar Kurban Bajramin.

Te grumbulluar ne tre grupe te ndryshme, ata u luten ne tre sheshet kryesore te kryeqytetit helen.

Tubimi me i madh u organizuar ne sheshin perpara Akademise se Athines,ne sheshin 'Kumuduru' dhe sheshin 'Amerikis', ne qender te Athines. Lutja ne sheshin perpara Akademise se Athines,u organizua prej Lidhjes se Myslimaneve te Greqise.

Kreu i kesaj lidhje kerkoi hapjen e nje xhamie ne kryeqytetin helen, cka sipas tij eshte premtuar prej qeverise,por eshte pezulluar per momentin, mbas reagimeve te grupimeve te ekstremite te djathte dhe nje pjese te klerit grek.

Reagimet e ekstremisteve nuk kane munguar edhe gjate ceremonise se sotme, ku disa ekstremiste te djathte u hodhen veze dhe gure myslianeve qe faleshin ne sheshin 'Amerikis', nje qender te Athines. Situata u qetesua mbas nderhyrjes se policise, e cila largoi ekstremistet prej zones ku ishin grumbulluar myslimanet. /tch/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit Empty
MesazhTitulli: Re: Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit   Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit EmptyThu 18 Nov 2010 - 0:37

phuu Allahi i vraft,vetem i ka vra tuk se jav ka mbyll zemrat ortodokset e ndyr jan ne mbare boten..

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: