islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 26 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty20%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty7%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty7%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty7%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty7%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty7%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty7%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty37%Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Empty
21112010
MesazhSupë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin)

Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) Supeftohtedritherash Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona)

PËRBËRËSIT

3/4 e një gote me drithëra të zbutura
1 litër lëng perimesh
1 gotë kos
1 vezë
4 lugë çai vaj ulliri
1 lugë çaj gjethe me steje të grira
kripë, piper
Përgatitja:
1.Zbusni drithërat në ujë për afro 6 orë pastaj i zieni në ujë dhe i thani.
2.Zieni lëngun e perimeve në tenxheren që do të përdorni për supën, pastaj reduktoni nxehtësinë.
3Rihni kosin dhe vezën në një enë të veçantë.Hidhni pak nga lëngu i nxehtë i supës në përzierje dhe riheni vazhdimisht duke e marinuar me krip e piper.
4.Shtoni drithërat.Ngroheni për disa minuta dhe kontrolloni shijen.
5.Nxehni vajin e ullirit në një tigan dhe pastaj fikni ngrohësen.Në të hidhni supën dhe përzieni pak.Pasi supa të jetë ftohur, vendoseni në frigorifer dhe shërbejeni të ftohtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin) :: Komentet

No Comment.
 

Supë e ftohtë drithërash të përziera (6 persona) (Kuzhin)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: