islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty20%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty7%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty7%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty7%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty7%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty7%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty7%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty37%Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
MesazhTitulli: Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami   Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 26 Nov 2010 - 12:53

Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami 5975elizabetavdzamijaMbretëresha Elizabetë mban shami në xhami

Mbretëresha britanike Elizabeth II, turnenë e saj në Lindjen e Mesme e ka filluar me vizitën e xhamisë kushtuar Sheikut Zajed në Abu Dabi.E shoqëruar nga princi Filip, mbretëresha pa këpucë dhe me shami mbi kokën e sa, është shëtitur në njërën nga xhamitë më të mëdha në botë, raporton "Sky News".

Elizabeta II ka qene e veshur me një xhaketë të trashë të punuar me gurë kristali Sëarovski.

Me veshjen e dizajnuar nga Angela Kelly, Mbretëresha ka treguar se sa e respekton traditën e vendit që viziton.

Mbretëresha është takuar me fëmijët të cilët në xhami studiojnë Kur'anin.

Qëllimi i vizitës së mbretëreshës 84-vjeçare dhe burri të saj 89-vjeçarit, në Abu Dhabi është ndihma në rritjen e shkëmbimit tregtar mes dy vendeve me 7.5 miliardë në vit.

Vizita e mbretëreshës në Emirateve të Bashkuara Arabe do të zgjas edhe dy ditë, pasi së cilës ajo do të shkojë në Oman. /Zhurnal/

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
MesazhTitulli: Re: Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami   Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptyFri 26 Nov 2010 - 14:34

Allahu te shperblefte moter. Po s'kan qare pa mos ju kthyere ketij dini me dashje apo pa dashje.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
MesazhTitulli: Re: Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami   Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami EmptySun 28 Nov 2010 - 10:30

Amin All-llahu ju shperblefte edhe juve po Elhamdulilah gjdo dite po ka njerze qe po e Perqafojen fene mete pastere Islame

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty
MesazhTitulli: Re: Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami   Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mbretëresha Elizabetë mban shami në xhami
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: